KEREM YILMAZER ÖLÜMÜNÜN 11. YILDÖNÜMÜNDE MEZARI BAŞINDA ANILDI


KEREM YILMAZER
(1945 Denizli – 20 Kasım 2003' İstanbul)

 

 İBB ŞEHİR TİYATROLARI OYUNCUSU KEREM YILMAZER
 
     ÖLÜMÜNÜN 11. YILDÖNÜMÜNDE MEZARI BAŞINDA ANILDI

 
 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, 20 Kasım 2003’te İstanbul’da meydana gelen terör saldırısı sonucunda yaşamını yitiren sanatçısı Kerem Yılmazer için ölümünün 11. yılında, mezarı başında bir anma töreni düzenledi.
 
20 Kasım 2014 Perşembe günü saat 11.00’de Zincirlikuyu Mezarlığı’nda düzenlenen törene eşi Göksel Kortay, İBB Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Erhan Yazıcıoğlu, İBB Şehir Tiyatroları Müdürü Salih Efiloğlu, Genel Sanat Yönetmen Yardımcıları Arif Akkaya, Yiğit Sertdemir, yakın dostları Suna Keskin, Gül Sunal, Tarık Şerbetçioğlu, Emin And ve Şehir Tiyatroları çalışanları katıldı.

************

İBB ŞEHİR TİYATROLARI SANATÇISI KEREM YILMAZER ÖLÜMÜNÜN 11. YILDÖNÜMÜNDE MEZARI BAŞINDA ANILACAK
 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, 20 Kasım 2003'te İstanbul'da meydana gelen bombalı saldırı sonucunda yaşamını yitiren tiyatro oyuncusu Kerem Yılmazer için ölümünün 11. yılında, mezarı başında bir anma töreni düzenliyor.
 

 

******************************
20 Kasım 2014 Perşembe günü saat 11.00’de Zincirlikuyu Mezarlığı’nda düzenlenecek törene sanatçının ailesi, dostları, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Erhan Yazıcıoğlu, Şehir Tiyatroları Müdürü Salih Efiloğlu ve Yönetim Kurulu üyeleri ile çalışanlar katılacak.
 
Kerem Yılmazer 1990 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları sanatçı kadrosuna katılarak tiyatro çalışmalarını sürdürdü. 40 yıllık parlak sanat hayatında, tiyatro kariyerinin dışında birçok filmde ve televizyon dizisinde önemli roller üstlendi, seslendirme çalışmaları yaptı ve pek çok müzikalde yer aldı.  
 
Not: Tören için servisler Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nden 20 Kasım 2014 Perşembe günü saat 10.00’da kalkacaktır.

KEREM YILMAZER
Biyografi:

 
 
Kerem Yılmazer, 1945 yılında Denizli’de dünyaya geldi. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitiren Yılmazer, 1988’de İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nda konuk sanatçı olarak çalışmaya başladı ve 1990’da kadrolu oldu.
 
Özel tiyatrolarda da çalışan Yılmazer, “Eşkıya Aşkı”, “Kirli Yüzlü Melek”, “Gökçeçiçek” (Kozluca Hüseyin), “Ben Doğarken Ölmüşüm” ve “Gelin”in de aralarında bulunduğu 12 filmde rol aldı.
 
Televizyon seyircilerinin de yakından tanıdığı sanatçı, “Dikiz Aynası”, “Pembe Panjurlu Ev”, “Yalnızlığın Öteki Adı”, “Karar Sizin”, “Çekirdek Ailesi” gibi dizilerde oynadı.
 
Yılmazer, 1960’lı ve 1970’li yıllarda şarkıcılık yaptı, birçok müzikalde rol aldı.
 
Yurtdışında sahne sanatları üzerine eğitim alan Yılmazer, Şehir Tiyatroları’nda da “Kuşlar Müzikali”, “Genç Osman”, “Hürrem Sultan”, “Kuyruklu Yıldız Altında”, “Tensing” adlı oyunlarda rol aldı.
 
Kerem Yılmazer, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nda bu sezon “Bizans Düştü” adlı oyunda ‘kadı’, “Hakimiyet-i Milliye Aşevi” adlı oyunda da ‘Halide Edip Adıvar’ın kocası Adnan Adıvar’ rolündeydi.
 
Son olarak ‘II. Uluslararası Beyoğlu Buluşması’ etkinlikleri kapsamında Kerem Yılmazer, Nazım Hikmet ile Yunan şair Yannis Ritsos’un şiirlerini yorumlamıştı. Akbank Kültür Sanat Merkezi’ndeki şiir dinletisine Esin Afşar ve Yunan sanatçılar da şarkılarıyla eşlik etmişlerdi.
 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları sanatçısı olan Kerem Yılmazer, 20 Kasım 2003 günü Levent’te yaşanan terör olayında (bombalı saldırıda) hayatını kaybetti.
 
Yılmazer, kendisi gibi bir tiyatro sanatçısı olan Göksel Kortay ile evliydi.
       
Kerem Yılmazer’in rol aldığı filmler:
Eşkiya Aşkı – 1969 
Kirli Yüzlü Melek – 1969 
Yaralı Kurt – 1972 
Gökçeçiçek – 1972
Ben Doğarken Ölmüşüm – 1973 
Gelin – 1973 
Güngörmüşler – 1976 
O Kadın – 1982
Yoksul – 1986 
Kızlar Sınıfı Tatilde – 1986 
Yarın Artık Bugündür (TV) – 1987 
Üç Kişilik Dünya (TV) – 1993
http://www.kimkimdir.gen.tr/kimkimdir.php?id=3007

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir