Günün Çorbası müzikalinin gala gösterimi yapıldı

0

"Günün Çorbası" galasına yoğun ilgi
İstanbul Devlet Tiyatrosu'nun yeni oyunlarından Günün Çorbası galası 15 Şubat Perşembe gecesi Cevahir Sahneleri Salon 1'de gerçekleştirildi. Todd Müller ve Hank Boland'ın yazdığı, müzikleri Greg Opelka'ya, çevirisi ve rejisi Taner Tunçay'a ait müzikal seyircinin beğenisini kazandı.
Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa Kurt'un da katıldığı gala gösterimine, basın mensupları, jüri üyelerinin de bulunduğu kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.
Herald Tribune'ün Pulitzer ödüllü araştırmacı gazetecisi Katharine Hawks, patronu J.P. Thompson'ın isteği üzerine New York'un en ünlü restoranı Bailey's'in tarifi sır gibi saklanan dünyaca ünlü çorbasının sırrını öğrenmek için kılık değiştirip garson olarak restorana sızar. Restoranın sahibi Stewart Bailey bir yandan evlenmek üzere olduğu sosyetik nişanlısı Tiffany Vandervanden ile uğraşırken bir yandan da aile mirası olan çorbayı korumaya çalışmaktadır. Stewart'ın sadık dostu barmen Franklin O'Shea ve eski sevgilisi ünlü yemek eleştirmeni Shelly DeCoco'nun da olaya dahil olmasıyla işler bir hayli ilginç ve komik bir hal alır.
Dekor tasarımında Behlüldane Tor, kostüm tasarımında Nalan Alaylı, ışık tasarımında İ. Önder Arık imzası bulunan müzikalin koreografileri Seda Özgiş'e, dramaturgisi Selen Korad Birkiye'ye ait.
Günün Çorbası müzikali, İstanbul Devlet Tiyatrosunun 2017-2018 sezonu boyunca İstanbul'un yanı sıra birçok farklı ilde turneleriyle temsillerine devam edecek. 

Sayfa düzeni: Tenise Yalçın evetbenim
İleti Haber: İstanbul Devlet Tiyatrosu "Günün Çorbası" müzikalinin gala Basın Bülteni

Beğendiysen paylaş.

Yazar Hakkında

Sanatı, sanatçıyı, yaşamı paylaşmak…

Yorum yapın

Lütfen Güvenlik Kodunu Giriniz * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.