HAKAN ESMER Resim Sergisi

0

 

Terakki Vakfı Sanat Galerisi

HAKAN ESMER RESİM SERGİSİ

25 Aralık  2008 – 24 Ocak 2009

Hakan Esmer: Sergi, Terakki Vakfı Sanat Galerisi Kişisel Sergi Aralık 2008

Terakki Vakfı Sanat Galerisi, 25 Aralık  2008 – 24 Ocak 2009 tarihleri arasında, yenilikçi ve çağdaş ressam Hakan Esmer’in resimlerine ev sahipliği yapıyor.
 
Terakki Sanat, bir renk ressamı olarak da tanımlayabileceğimiz Esmer’in, 30’a yakın peyzaj ve figüratif soyutlamalarından oluşan görsel bir şölen sunuyor. Kırsal ve kentsel yörenin izlenimci bir yaklaşımla resme dönüştürülmesinde ve dışavurumcu bir üslupla alıcıya sunulmasında genç sanatçının gösterdiği başarı, onun gelecekteki çizgisi üzerine büyük umutlar yaratıyor. Yapıtlarının her birinde rastlantısal bir öğe ile karşılaşmak adeta olanaksızmış gibi bir his uyandırıyor.

“ Selahattin Batu; ‘yarın büyük ölçüde bugünün devamı değil midir?’ diyordu. Bu yarın gerçekliğini ‘bugün’ olarak duyumsamış, giderek benimsemiş sanatçıların içinde önemli konumda duruyor, Hakan Esmer. Yani, yeninin ve çağdaş olanın estetiğini yaparken ve onun izini sürerken; çürümenin, anlamsız biçim formasyonlarının ve saçma estetiğin de eserleriyle ne derece karşısında olduğunu da gösteriyor. Anlamsız hokkabazlıklara taviz vermeyen yapısıyla, çağdaş ve insan içerikli bir estetiğin de izini sürdüğünü bizlere gösteriyor. “ diyerek ifade ediyor sanatçıyı Ümit Gezgin.

Hakan Esmer: Sergi, Terakki Vakfı Sanat Galerisi Kişisel Sergi Aralık 2008

    

Hakan Esmer: Serg,i Terakki Vakfı Sanat Galerisi Kişisel Sergi Aralık 2008

HAKAN ESMER

Hakan Esmer: Resim Sanatçısı

 

 

ÖZGEÇMİŞ

1973 yılında Trabzon’un Vakfıkebir ilçesinde doğdu. 1999’da K.T.Ü. Fatih Eğitim Fakültesi Resim İş Öğretmenliği Bölümü’ne girmeye hak kazandı. 1995’de lisans eğitimini bitirip, aynı yıl Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nün açmış olduğu Resim (Yüksek Lisans) Programı’na girdi. 1995 yılında Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’ne Asistan olarak atandı. 1996’da bitirdiği yüksek lisansın ardından Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nde görevini Öğretim Görevlisi olarak devam ettiren Esmer, 31 kişisel sergi açmış, yurtiçi ve yurtdışında birçok karma sergi ve yarışmalara katılmıştır. Esmer’in 14 ödülü bulunmaktadır.

Haber Kaynak: Funda Belgin  Terakki Vakfı Sanat Galerisi Sorumlusu, Teşekkürlerimizle.. 
Bilgi / İletişim 
212 351 00 60 pbx / 344

Ebulula Mardin Caddesi, 12/A  34335 Levent – İSTANBUL
T. 0212 351 00 60 pbx   F. 0212 351 00 48   [email protected]

Haber Düzenleme: Tevfik Yalçın

    

Beğendiysen paylaş.

Yazar Hakkında

Sanatı, sanatçıyı, yaşamı paylaşmak…

Yorum yapın

Lütfen Güvenlik Kodunu Giriniz * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.