Haşim Aygün / Başlangıç /Fotoğraf Sergisi: 29 Haziran – 20 Temmuz 2016 İstanbul Fotoğraf Galerisi

Haşim Aygün / Başlangıç
Fotoğraf Sergisi

29 Haziran – 20 Temmuz 2016
İstanbul Fotoğraf Galerisi

hasim_1

İstanbul Fotoğraf Galerisi 29 Haziran – 20 Temmuz tarihleri arasında genç fotoğraf sanatçısı Haşim Akgün’ün Başlangıç adlı ilk sergisini sunuyor.

Sergide birbirine etkiler zinciri ile bağlı üç farklı çalışma görmekteyiz. Başlangıç olarak kadın ve erkek bedenlerinin tüm cinsel kimliklerinden sıyrılarak, bulundukları ortamın sesiz doğal nesneleri haline dönüştüğünü görüyoruz. Sanatçı vucutları fotoğrafın merkezine alarak birer heykele dönüştürüyor. Seride bulunan diğer fotoğraflarda ise değişen kentsellik süreçte, ekonomik işlevini ve üretime katkısını tamamlamış mekânların fiziksel varlığında yaşama dair izlerini keşfediyor, yüzeylerde gezinerek “var ve yok” oluşunu gözlemliyoruz.  Son olarak büyük boşlukların içinde yer alan imgeler ile süreklilik içinde küçük molalar verip, rahatlıyoruz. 

Sergide bulunan eserlerin baskıları, alternatif  tekniklerinden “Van Dyke “ güneş baskısı olarak da bilinen yöntemle gerçekleştirmiştir.

Haşim Akgün Kimdir?

25 Şubat 1987’de Adana’da doğdu. 2000 li yılların ortalarında fotoğraf sanatıyla ilgilenmeye başladı. Okuldan çok fotoğrafa zaman ayırdığı için 2007 de başladığı lisans eğitimini 2014 de tamamlayabildi. Üniversite bitince askere gitti ve askerlik görevini de fotoğrafçı olarak tamamladı. Üniversite yıllarında fotoğraf kulübü başkanlığı yaptı. Birçok ders verdi. 2010 yılında Retrograf Fotoğraf Atölyesini kurdu. Analog fotoğrafçılık ve karanlık oda dersleri verdi. 2014 yılında Stüdyo Lucida’yı kurdu kendi çalışmalarını gerçekleştirdi. 2015 Kasım ayından itibaren İstanbul'da yaşıyor.

hasim_2

Katip Mustafa Çelebi Mah. Tel Sokak N:8/1 Beyoğlu/İstanbul T: 0212 237 36 52
Salı’dan Cumartesi’ye hergün saat 11.30 – 19.00 arasıfotograf sergisi
Haber kaynak:
İstanbul Fotoğraf Galerisi
basin@istanbul-fotografgalerisi.com

evetbenim4

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir