HAYATİ ASILYAZICI/ Antalya da Neler Oluyor?

HAYATİ ASILYAZICI/ Antalya da Neler Oluyor?

AKP Antalya Belediye Başkanlığı’na ‘şaibeli’ biçimde el koyan Menderes Türel, sadece Antalya Belediyesi’ne değil, Türel ailesine de gölge düşürecek işler yapıyor. Seçim sonuçları netleşmeden iktidar gücünü kullanarak mazbatasını alıp kırıp dökerek Belediye Başkanlığı koltuğuna oturdu. Milletvekilliğinden istifa etmeden görevini sürdürmeye çalışmış, on beş günlük zaman aşımı nedeniyle Belediye Başkanlığı yasal dayanağını yitirmiştir. Ayrıca seçime hile karışmış olduğu için CHP Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Mustafa Akaydın seçim hileleri ve Türel’in yasal dayanaksız başkanlığa oturması nedeniyle mahkemeye başvurdu. Antalya Seçim Kurulu AKP lehine bu başvuruyu gerği çevirdi (reddetti). Bunun üzerine yasal dayanakları olan Akaydın hakkını Yüksek Seçim Kurulu’nda aradı. Orası da reddetti. Bunun üzerine bütün belgeleriyle birlikte Prof. Dr. Mustafa Akaydın, Anayasa Mahkemesi’ne başvurdu. Şimdi Anayasa Mahkemesi kararı beklenmektedir.
 
ŞAİBELİ BELEDİYE BAŞKANI
AKP’nin Genel Başkanı’ndan kaynaklanan yasal kararlara uymama özellikleri nedeniyle Menderes Türel elini çabuk tutarak Antalya halkını rahatsız edecek kararları yürürlüğe koymaya çalışmaktadır. Belediye Tiyatrosu’nu kapatarak, tiyatro kapatan şaibeli belediye başkanı olarak cumhuriyet tarihine geçti. İkincisi türbanlılar için dünyaca ünlü turistik bir kent olan Antalya’ya kapalı plaj yaptırıyor. Geçtiğimiz günlerde Fazıl Say’ın Antalya Belediyesi’nin desteğiyle düzenlemekte olduğu 15. Piyano Festivali’ni iptal etti! Şimdi Antalya’daki heykellerin kırılması ya da kaldırılmasına sıra geldi! Dünya turizminin büyük ilgi alanı olan Antalya kentine böyle bir Belediye Başkanı yakışıyor mu?
 
Başkan Akaydın’dan önce Belediye Başkanlığı yapan Menderes Türel bugün yaptıklarını o zaman hiç gerçekleştirmemişti. 17 Aralık 2013’te ortaya çıkan hırsızlık ve rüşvet olaylarından sonra AKP yöneticilerine başvurmakta oldukları yasaya uymama ve kültür kurumlarına saldırma 'fethi' ile cennet kapısını mı aralayacaklarını sanıyorlar!


Alıntı: Aydınlık Gazetesi/  
http://www.aydinlikgazete.com/yazarlar/hayat-aslyazici/46932-hayati-asilyazici-antalyada-neler-oluyor.html


Sayfa düzeni: Tenise Yalçın evetbenim

tenise.yalcin@gmail.com
 Alıntı:
  http://www.aydinlikgazete.com/yazarlar/hayat-aslyazici/46932-hayati-asilyazici-antalyada-neler-oluyor.html
 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir