İDOB: Mançalı Adam Müzikali (22, 23, 25, 26 Ekim 2019)

0

İstanbul Devlet Opera ve Balesi, “MANÇALI ADAM” (Man of La Mancha) Müzikali ile Kadıköy Süreyya Opera Sahnesi’nde.İstanbul Devlet Opera ve Balesi , geçtiğimiz sezon prömiyeri yapılan “Mançalı Adam” Müzikali ile bu sezon da seyirci ile buluşmaya hazırlanıyor.
Mitch Leigh’in bestelediği, metin -şarkı sözü Dale Wasserman ve Joe Darion tarafından yazılan, Güngör Dilmen tarafından Türkçeleştirilen müzikalin yönetmeni Murat Göksu.Eserin müzik sorumluluğunu, orkestrayı da yönetecek olan Hüseyin Kaya yaparken , dekor tasarımı Ferhat Karakaya’ya, kostüm tasarımı Gizem Betil’e, Işık tasarımı ise Taner Aydın’a ait.Dünya prömiyeri 1965 yılında Connecticut’da , Broadway prömiyeri ise yine aynı sene gerçekleşen eserin konusu kısaca şu şekilde;Hikaye 16.yüzyılın sonlarında geçer. Vergi toplayıcısı, asker ve yazar Miguel de Cervantes ve yardımcısı Sancho, manastıra karşı geldikleri gerekçesiyle İspanyol Engizisyonu tarafından hapse atılırlar. Buradaki mahkumlar Cervantes’in tüm eşyalarına el koyar. Ancak Cervantes, el yazısı metinlerinin kendisine geri verilmesi konusunda onları ikna eder ve Mançalı Don Kişot hikayesini yeniden canlandırarak dramatik bir savunma gerçekleştirir. Şövalyeliğin öldüğüne inanmak istemeyen ve kendi çılgın dünyasında yaşayan onurlu şövalye Don Kişot’un dokunaklı ve tutku dolu hikayesi başlar.
Don Kişot rolünde Suat Arıkan, Hakan Aysev, Murat Göksu; Sancho rolünde Çağrı Köktekin, Yücel Özeke, Onur Turan; Aldonza rolünde Şebnem Ağrıdağ Kışlalı, Hande S. Ürben; Hancı rolünde Gökçe Şenyüz, Barbaros Taştan; Rahip rolünde Serkan Bodur, Ufuk Toker; Dr. Carrasco rolündeCan Reha Gün; Antonia rolünde Begüm Karacasu, Ayşegül Karkıner dönüşümlü olarak rol alıyorlar.
22,23,25,26 Ekim 2019 – 25,27,28 Mart 2020 – 17,18 Nisan 2020 tarihlerinde Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası Sahnesi’nde
Orijinal Prodüksiyonu Sahneleyen: Albert Marre
Orijinal Prodüksiyon: Albert W. Selden ve Hal James Concord Theatricals Ltd. işbirliğiyleSayfa düzeni: Tenise Yalçın evetbenim
İleti Haber: Songül Sarıpınar İstanbul Devlet Opera ve Balesi Basın Yayın Ve Halkla İlişkiler

Beğendiysen paylaş.

Yazar Hakkında

Sanatı, sanatçıyı, yaşamı paylaşmak…

Yorum yapın

Lütfen Güvenlik Kodunu Giriniz * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.