İDSO: Bahar Konseri (12 Nisan 2019)

0

İDSO DenizBank Konserleri’nde Şef Ender Sakpınar yönetiminde Dilara Sakpınar ve Grubu (baba ile kızının) aynı sahneyi paylaşacağı “ Bahar Konseri” Caddebostan Kültür Merkezi’nde sanatseverlerle buluşuyor.İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası Bahar Konseri
Dilara Sakpınar ve Grubu.
12 Nisan 2019 Cuma, saat:20:00
Caddebostan Kültür MerkeziİDSO DenizBank Konserleri İstanbulluları klasik müzikle buluşturmaya devam ediyor. Her Cuma akşamı İstanbul’un çeşitli salonlarında müzikseverlere klasik müzik ziyafeti sunan İDSO, 12 Nisan 2019 Cuma akşamı saat 20.00’de Caddebostan Kültür Merkezi’’nde ( CKM ) Şef Ender Sakpınar yönetiminde solist Dilara Sakpınar ve Grubuna ( Klavye Burak Irmak, Gitar Ertuğrul Güney, Davul Berkay Küçükbaşlar, Bas Ozan Kısaparmak , Akordeon Yuri Ryadchenko ) eşlik edecek.
Konserde; Lara Di Lara Grubu ve İstanbul Senfoni Orkestrası “ Hazineler İçindesin”, Tolga Taviş’in “ Orkestra için Düzenlemeler” eserleri icra edilecek.
İDSO Müdürü & Program Koordinatörü Bülent Evcil; “12 Nisan 2019 Cuma akşamı gerçekleştirilecek “ Bahar Konseri”nde tüm müzikseverleri Caddebostan Kültür Merkezi’nde görmekten mutluluk duyacağız. Bu klasik müzik akşamını hep beraber yaşayalım. Ayrıca, bu konserde İDSO’nun resmi şefi Ender Sakpınar ile kızı Dilara Sakpınar ve Grubuna eşlik etmekten özel memnuniyet duyacağız” diyor.
PROGRAM :
• Lara Di Lara Grubu ve İstanbul Senfoni Orkestrası “ Hazineler İçindesin”
• Tolga Taviş “Orkestra için Düzenlemeler”Kurumsal Bilgi
Temeli 189 yıl önce 1827’de Donizetti Paşa’nın kurduğu Mızika-i Humayun Orkestrası’na dayanan İstanbul Belediyesi Şehir Orkestrası, besteci Cemal Reşit Rey yönetiminde 1945 yılında kuruldu.1972 yılında ise Kültür Bakanlığı’na bağlanarak İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası adını aldı. İstanbul’un müzik yaşamında önemli bir yeri olan İDSO, Orkestra şefi Prof. G.E. Lessing ve müdür Mükerrem Berk döneminde düzenli konserler vermeye başladı. Dünyaca ünlü yerli ve yabancı solistlere eşlik eden İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, yurtiçi turnelerin yanı sıra Türk sanat ve kültürünü yurtdışında da başarıyla temsil etti. İstanbul, Ankara, Bratislava ve Patras uluslararası festivallerinde konserler gerçekleştirdi. İspanya, İtalya, Yugoslavya, Çekoslovakya, Avusturya, Yunanistan ve ABD’nin Memphis kentinde açılan “Muhteşem Süleyman” sergisinde konserler verdi. Münih’te “Europa Musicale” Festivali’nde ve Yunanistan’da Atina Festivali’nde Türkiye’yi temsil etti. Bulgaristan’a yapılan 15 günlük turnenin yanı sıra, Japonya’ya Asya Orkestralar Haftası’nın açılış konserini vermek üzere davet edildi ve büyük başarı kazandı. Mısır’ın Kahire ve İskenderiye kentlerindeki konserleriyle de büyük takdir alan İDSO, ayrıca Almanya İspanya ve İtalya turnelerini gerçekleştirdi. 2017 yılında Haziran ayı içerisinde Arjantin, Brezilya, Peru ve Şili ülkelerini kapsayan Güney Amerika Turnesini gerçekleştirdi.Sayfa düzeni: Tenise Yalçın evetbenim
İleti Haber:Bengü Bilik – Hakan Özmen/ bezegroup

Beğendiysen paylaş.

Yazar Hakkında

Sanatı, sanatçıyı, yaşamı paylaşmak…

Yorum yapın

Lütfen Güvenlik Kodunu Giriniz * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.