İkinci Dereceden İşsizlik Yanığı, İstanbul Devlet Tiyatrosu


İSTANBUL

İkinci Dereceden İşsizlik Yanığı 
 
İSTANBUL DEVLET  TİYATROSU ÜSKÜDAR STÜDYO SAHNE

 

 
 

Bir Cumhurbaşkanı, Başbakan’ın kafasına anayasa fırlatırsa, tesadüf bu ya, siz de o gün askerden dönmüş bir üniversite mezunu olarak iş aramaya başlasanız nasıl bir sürecin içinde bulurdunuz kendinizi? Güzide memleketimizin insan kaynakları uzmanlarının “modern metotlarla” hazırladığı başvuru-eleme-cevap bekleme badirelerini aşmaya çalışmak bir yandan, eşe dosta, aileye karşı işsiz konumunda olmak öte yandan, kendi başvuru kriterlerinizi tabana vurdurmak ters kroşeden gelirken nasıl olur da sağlıklı, ilkeli, tuttuğunu koparan bir vatan evladı olarak kalırsınız? Ya da kalabilir misiniz? Durum bu kadar tuhafken doğal olarak yaşananlar da absürd olacaktır. Hem keyifli, hem de canınızı yakacak bir kara komedi. 
 

Ali Cüneyd Kılcıoğlu’nun yazdığı "İkinci Dereceden İşsizlik Yanığı" adlı oyunun yönetmeni Elif Erdal’dır. 24 Ekim 2013’te Üsküdar Stüdyo Sahnesinde prömiyer yapan oyunun dramaturjisi Günay Ertekin’e,  dekor ve kostüm tasarımı Suzan Erbilgin’e, ışık tasarımı Akın Yılmaz’a ait oyunun yönetmen yardımcısı Dilek Güven, oyunun asistanı Cengiz Eşiyok’tur.

 

 

Oyunda rol alan sanatçı: Berkay Tulumbacı 
 
Askerliğini yeni bitirmiş bir mühendis, evine döndükten sonra iş aramaya başlar. Ancak ekonomik krizin pençesinde zor günler geçiren Türkiye’de iş bulmak, sanıldığı kadar kolay değildir.
 
İkinci Dereceden İşsizlik Yanığı, iş aramanın bir meslek haline geldiği ortamda, psikolojisi yalpalamaya başlayan bir adamın komik öyküsünü anlatıyor.

 

 
 Oyun Tarihleri:5-6-8-9-13-15-16 Kasım tarihlerinde Üsküdar Stüdyo Sahne’de.

DEVLET TİYATROLARI PROGRAM:

 

 
 
Haber Kaynak: İSTANBUL DEVLET  TİYATROSU
Adres:
İstanbul Devlet Tiyatrosu
Mete Cad. Necip Akar İş Merkezi No: 26 Taksim
İstanbul
 
Öneri, Dilek, Şikayet Hattı:
0212 293 61 61/ 5
 
Tel:
0212 292 39 00 / 111
Fax:

0212 293 73 22

e-mail:
bilet@istdt.gov.tr
 
 
 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir