İKSEV: 27.İzmir Avrupa Caz Festivali’nin afişi Ankara’dan

0

27. İZMİR AVRUPA CAZ FESTİVALİ’NİN AFİŞİ ANKARA’DAN
İKSEV’in düzenlediği 18. Caz Afişi Yarışmasını, Ankara’dan katılan Muhammet Ceyhan’ın afişi kazandı. Caner Girgin ikinci, Betül Kılıç ise üçüncü oldu.İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı’nın (İKSEV) açtığı “18.Caz Afişi Yarışması” sonuçlandı. Kastamonu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü yüksek lisans öğrencisi Muhammet Ceyhan’ın çalışması 27. İzmir Avrupa Caz Festivali’nin afişi olarak seçildi.
Prof. Dr. Hakan Ertep, Cihangir Elmaskaya, Maksude Kılıç, Kutsal Lenger, Hüseyin Ekinciler, Okan Özgen ve Ayşe Tatari’den oluşan seçici kurul, ikinciliği Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü mezunu Caner Girgin, üçüncülüğü ise Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü öğrencisi Betül Kılıç’ın çalışmasına verdi.
18. Caz Afişi yarışmasına Türkiye’nin hemen her yerinden 356 Afiş katıldı. İki afiş şartnameye uymadığı gerekçesi ile diskalifiye edildi.
Ödüllü afişlerle birlikte toplam 31 Afiş 27. İzmir Avrupa Caz Festivali süresince Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde sergilenecek. Ödüller ve katılım belgeleri Festival’in açılış konserinden önce verilecek.
Muahammet Ceyhan Kimdir?
1991 Erzurum doğumluyum. Erzurum Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü’nden 2016 yılında mezun oldum. Şuan Kastamonu Üniversitesi, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Grafik Bölümü birinci sınıf öğrencisiyim.
Saygıyla duyurulur.
Saygıyla Duyurulur
İKSEV Basın DanışmanlığıSayfa düzeni: Tenise Yalçın evetbenim
Haber içerik: Onur Acımaz-İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı Basın ve Halkla İlişkiler Danışmanlığı

Beğendiysen paylaş.

Yazar Hakkında

Sanatı, sanatçıyı, yaşamı paylaşmak…

Yorum yapın

Lütfen Güvenlik Kodunu Giriniz * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.