İKSEV, Uluslararası Keman Ustalık Sınıfı final konseri ile sona erdi

0

Genç keman sanatçıları büyüledi
İKSEV Uluslararası Keman Ustalık Sınıfı 2018, Final Konseri ile sona erdi
İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı’nın (İKSEV) geleneksel hale getirdiği Uluslararası Keman Ustalık Sınıfı, 26 Ocak 2018 Cuma günü MÜZİKSEV’de düzenlenen final konseri ile sona erdi.
Devlet solist sanatçısı, değerli keman virtüözü Tuncay Yılmaz Koordinatörlüğünde, genç neslin en iyi isimlerinden, uluslararası tanınırlığa sahip Artur Kaganovskiy ve İngiliz piyanist ve eğitimci Robert Markham eşliğinde çalışan
Alara Hekimoğlu Beethoven’dan,
Bahar Erünsal Bruch’dan,
Bengisu Yücesoy Rode’den,
Elif Eroğlu Vivaldi’den,
İdil Olğar Kreisler’denseçtikleri eserleri büyük bir başarıyla seslendirdi.
Genç Yıldızların ardından sahneye gelen Tuncay Yılmaz piyanist Robert Markham eşliğinde Ahmed Adnan Saygun’un Horon adlı eserini,
Artur Kaganovskiy’de yine Robert Markham eşliğinde Edward Elgar’ın Salut d’Amoureserini yorumladı. Ustalık sınıfının hocaları, öğrencilerinin hepsinin üstün yetenekli olduğunu belirttiler ve geleceğin keman virtüözleri çalışmaktan büyük bir mutluluk ve gurur duyduklarını söylediler.
Konser sonunda ustalarının elinden katılım belgelerini alan genç yıldızlar, kendilerini “çok şanslı ve çok mutlu” hissettiklerini belirterek ustalarına ve kendilerine bu olanağı sağlayan İKSEV Başkanı Filiz Eczacıbaşı Sarper’e teşekkür ettiler. 
Saygıyla duyurulur.
İKSEV  Basın Danışmanlığı

Sayfa düzeni: Tenise Yalçın evetbenim
İleti Haber: İKSEV Basın Bülteni/ Onur Acımaz

Beğendiysen paylaş.

Yazar Hakkında

Sanatı, sanatçıyı, yaşamı paylaşmak…

Yorum yapın

Lütfen Güvenlik Kodunu Giriniz * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.