ÇDSO, Klasik Müzik Konserlerine Devam Ediyor

0

26 Ocak 2018 Cuma, saat 20:00
Adana Büyükşehir Belediyesi Konser Salonu
Şef     : Gints GLINKA
Solist : Ulaş Yurtoğlu “obua d’amore”
Program:
S. Barber / Adagio
J. S. Bach / Obua D’amore Konçertosu La Maj
Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası (ÇDSO), klasik müzik konserlerine devam ediyor. Bu haftaki konseri başarılı orkestra şefi Gints GLINKA yönetecek.
Ankara Devlet Opera ve Balesi’nde görev alan, yurt içi ve yurt dışında çeşitli orkestralarda görev alıp aynı zamanda Solo ve Oda müziği çalışmalarını sürdüren obua sanatçısı Ulaş YURTOĞLU solist olarak yer alacak.
Ulaş YURTĞOLU programda, J.S.BACH’ın “Obua D’amoreKonçertosu”nu seslendirecek.
ÇDSO, programın ikinci yarısında S.BARBER’in “Adagio” ve P.I.ÇAYKOVSKİ’nin “ Yaylı Çalgılar için Seranede” eserlerini sanat severlerin beğenisine sunacaklar.
ÇDSO:
Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası 1988 yılında kurulmuştur.17 kişilik küçük bir kadroyla çalışmalarına başlayan ÇDSO,Adana’nın düşman işgalinden kurtuluş günü olan 5 ocak 1992 tarihinde ilk konserini vermiştir. Daha sonra sanatçı sayısı 46 kişiye ulaşan orkestra, Çukurova Filarmoni derneğinin katkıları ile konserlerini gerçekleştirmektedir. Bugün dışardan ek takviyeler ile 70 ‘e ulaşan sanatçısıyla topluma klasik müzik sevgisi aşılayan ÇDSO, enerjisini salonların dışına taşıyarak, köylerde,  cezaevlerinde, hatta göçebe çadırlarında  klasik müzik konserleri vermektedir. ÇDSO uluslararası turnelerde de Türkiye’yi dünyada başarıyla temsil etmektedir.

Sayfa düzeni: Tenise Yalçın evetbenim
İleti Haber: Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası Basın Bülteni

Beğendiysen paylaş.

Yazar Hakkında

Sanatı, sanatçıyı, yaşamı paylaşmak…

Yorum yapın

Lütfen Güvenlik Kodunu Giriniz * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.