İstanbul Devlet Tiyatrosu, 5.Frankfurt Türk Tiyatro Festivali’nde

0

4 -14 Mayıs tarihlerinde Frankfurt'ta gerçekleştirilecek "5. Frankfurt Türk Tiyatro Festivali" İstanbul Devlet Tiyatrosu'ndan Giydirici ve Karmakarışık adlı oyunlara ev sahipliği yapacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Devlet Tiyatroları ve Tiyatro Frankfurt iş birliği ile gerçekleştirilen "5. Frankfurt Türk Tiyatro Festivali" 4-14 Mayıs tarihlerinde Frankfurt'ta gerçekleştirilecek. Festivale İstanbul Devlet Tiyatrosu'ndan Giydirici ve Karmakarışık adlı oyunlar katılacak.
Ronald Harwood'un yazdığı, Hakan Çimenser'in yönettiği Giydirici adlı oyun II. Dünya Savaşı'nda, ölümüne tiyatro yapan bir grubu anlatıyor. Giydirici oyunu 11 Mayıs Cuma günü Rüsselheim Tiyatrosu’nda saat 20.00’de temsil edilecek.
Festivale katılacak diğer oyun ise Ray Cooney'in yazdığı Haldun Dormen'in yönettiği Karmakarışık. Oyun, Richard Phillips adında saygın bir bakanın rakip partinin sekreteriyle küçük bir kaçamak yapmaya hazırlanırken, otel odasında pencereden içeri sarkmış bir erkek cesedi bulmaları üzerine gelişen olayları anlatıyor. Karmakarışık adlı oyun 12 Mayıs Cumartesi günü Rüsselheim Tiyatrosu’nda saat 20.00'de temsil edilecek.

Sayfa düzeni: Tenise Yalçın evetbenim
İleti Haber: 
İstanbul Devlet Tiyatrosu Festival Basın Bildirisi

Beğendiysen paylaş.

Yazar Hakkında

Sanatı, sanatçıyı, yaşamı paylaşmak…

Yorum yapın

Lütfen Güvenlik Kodunu Giriniz * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.