İzmir, Opera ve Bale ressamları Yarışması Sonuçlandı

İzmir Devlet Opera ve Balesi Resim Yarışması sonuçlandı…

 
İzmir Devlet Opera ve Balesi’nin düzenlediği  “2. İlkokul Öğrencileri İçin -opera ve bale konulu- Resim Yarışması ödülleri sahiplerini buldu…
 
Bir Birincilik, bir İkincilik, bir de Üçüncülük ödülünün verildiği yarışmada ayrıca, 40 adet resim de sergilemeye değer bulundu. Resimler, İzmir Devlet Opera ve Balesi Elhamra Sahnesi’nde sezon sonuna kadar sergilenecek.
 
Yarışmada birinciliği Özel Ege Lisesi’nden Aşkın Taşdelen, ikinciliği MEV Koleji’nden Mina Ilgım Çömez, üçüncülüğü Kılıçarslan İlköğretim Okulu’ndan Derya Kızıldağ kazandı. Yarışmada ilk üçe giren öğrenciler ile sergilenmeye değer resimleri yapan öğrenciler, 26 Nisan 2013 tarihinde yapılan törenle ödüllerini aldılar.   

 
Birinciye keman, ikinciye gitar, üçüncüye bir mandolin hediye edildiği yarışmada kazanan resimler, İzmir Devlet Opera ve Balesi’nin çocuklar için hazırlayacağı kitapçıklarda da yayınlanacak.

 
2. İlkokul Öğrencileri İçin -opera ve bale konulu- Resim Yarışması’na; 
11 Mart 2013-18 Nisan 2013 tarihlerinde 458 adet resimle başvurulmuştur. Çocukların opera ve baleye olan ilgilerini arttırmak amacıyla açılan yarışmanın gelenekselleştirilmesi planlanmaktadır.     

Yarışmada birincilik Özel Ege Lisesi’nden Aşkın Taşdelen

 

ikincilik MEV Koleji’nden Mina Ilgım Çömez

 

üçüncülük Kılıçarslan İlköğretim Okulu’ndan Derya Kızıldağ


 

 Haber Kaynak: Erdoğan Öztürk <erdoganozturk1986@gmail.com>

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir