KADINLAR GÜNÜ ÖZEL KONSERİ! ÇUKUROVA DEVLET SENFONİ ORKESTRASI


Logo ÇDSO

KADINLAR GÜNÜ ÖZEL KONSERİ!

ÇUKUROVA DEVLET SENFONİ ORKESTRASI  MUHTEŞEM BİR KONSER DAHA GERÇEKLEŞTİRECEK!

8 Mart ÇDSO Konser2

   8 Mart 1857 tarihinde ABD’nin NewYork kentinde, iyi çalışma koşulları istemiyle bir tekstil fabrikasında greve başlayan kadın işçilerin polis tarafından işçilere saldırması ve onları fabrikaya kitleyerek ardından çıkan yangınla 129 kadın işçinin can vermesiyle emekçi kadınları anmak ve farkındalık yaratmak adına “Dünya Emekçi Kadınlar Günü” her yıl 8 Mart’da kutlanmaktadır.

  Her yıl özel konserlerde, alışıla gelmişin dışında farklı müzik türlerinde sürpriz konseler ile Adana’lı sanat severleri şaşırtan Çukurova  Devlet Senfoni Orkestrası, 11 Mart Cuma akşamı saat 20.00’de Adana Büyükşehir Konser Salonunda gerçekleştireceği “Kadınlar Günü Konseri”nde vokalist Seran Bilgi’yi ağarlayacak.

8 Mart ÇDSO Konser

  Kimya mühendisi olan ve İzmir Tüpraş’ta planlama şefi olarak çalışan Seran Bilgi, aslında isteğinin hep şarkı söylemek olduğunu dile getirir. Çok küçük yaşta piyano derslerine başlamış ancak ortaokul ve lise yıllarında kendisine daha uygun olduğunu düşünerek gitara geçiş yapmıştır. 

  Amerikalı besteci Kim Shaenberg’in yöneteceği  bu özel konserde, ÇDSO ve Seran Bilgi,  Adanalı sanat severlere en beğenilen   pop ve caz şarkılarıyla keyifli bir akşam yaşatacak.

ÇDSO:

     Çukurova Devlet Senfoni Okestrası 1988 yılında kurulmuştur.17 kişilik küçük bir kadroyla çalışmalarına başlayan ÇDSO,Adana’nın düşman işgalinden kurtuluş günü olan 5 ocak 1992 tarihinde ilk konserini vermiştir. Daha sonra sanatçı sayısı 46 kişiye ulaşan orkestra, Çukurova Flarmoni derneğinin katkıları ile konserlerini gerçekleştirmektedir. Bugün dışardan ek takviyeler ile 70 ‘e ulaşan sanatçısıyla topluma klasik müzik sevgisi aşılayan ÇDSO, enerjisini salonların dışına taşıyarak ,köylerde,  cezaevlerinde, hatta göçebe çadırlarında  klasik müzik konserleri vermektedir. ÇDSO uluslararası turnelerde de Türkiye’yi dünyada başarıyla temsil etmektedir.

HABER KAYNAK:
ÇUKUROVA SENFONİ BASIN
cukurovasenfonibasin@gmail.com

evetbenim44

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir