Klasik Keyifler Müzik Derneği Cuma Konserleri

 
Klasik Keyifler Müzik Derneği Cuma Konserleri
31.10.2014 Cuma, saat: 20:00
KKMD Merkez/Çengelköy
 
Ellen Jewet, keman
Lari Piper, çello
Çağdaş Özkan,piyano
 
Program:
Bach, Chopin, Schumann, Brahms
 
 
Ellen Jewett

Klasik Keyifler’in kurucusu ve sanat yönetmenidir. 11 yıl boyunca Audubon Quartetin üyesi olan Jewett, 5 kıtada hem solo resitaller, hem de Mark Morris Dance Company gibi gruplar, Yo Yo Ma, İdil Biret ve Johannes Moser ile konserler vermiştir. Çağdaş müzik alanında, Phillip Glass, Michael Tippett, gibi besteciler ile çalışmış, Leonard Bernstein ve Seiji Ozawa gibi şeflerin yönetiminde çalmıştır. Bir eğitimci olarak New York Devlet Üniversitesi, Stoony Brooke, McGill Üniversitesi ve Ankara Üniversitesinde hoca olarak çalışmıştır. 

 

Jari Piper

Alaska doğumludur. Konser salonları ve aynı rahatlıkla barlar, kafeler ve metrolarda performanslar sergilemektedir. Amerika’da çeşitli konser mekanlarında solo cello performansları sergilediği turunu yeni tamamlayan Jari, 2013 yılı Yılın Alaskalı Genç Sanatçısı ödülünü almıştır. Çağdaş Müziğe bağlılığı ile tanınan Jari, sayısız bestenin prömiyerini gerçekleştirmiştir ve çağdaş müziğin geniş kitlelere ulaşması için çalışmalarını sürdürmektedir. Müzik eğitimini Manitoba Ünv’de tamamlamış, Müzik İcrası alanındaki yüksek lisansını McGill Üniversite’sinde yapmıştır.

 
 

Çağdaş Özkan
Bilkent Üniversitesi'nden lisans ve The Juilliard School’dan piyano-eşlik alanında yüksek lisans derecelerine sahiptir. 2009 – 2012 yıllarında Borusan Müzik Bursu ve Ahmet Ertegün Bursu ile ABD’deki eğitimini tamamlamıştır. Amerikada’ki eğitimi boyunca oda müziği, duo ve orkestra piyanisti olarak içlerinde Carnegie Hall ve Alice Tully Hall gibi konser salonlarının da bulunduğu birçok salonda konserler verdi. Halen Eskişehir Anadolu Üniversitesi ve Bursa Uludağ Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.

Sayfa düzeni: Tenise Yalçın evetbenim

tenise.yalcin@gmail.com
Kaynak: Klasik Keyifler Derneği/ http://www.kk-tr.org/konserler-14.html

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir