KÜÇÜK SALON 2015-2016 SEZONU EKİM AYI PROGRAMI

KÜÇÜK SALON 2015-2016 SEZONU EKİM AYI BASIN BÜLTENİ

Küçük Salon “Dönence” isimli performansı ile 5 Ekim’de sezonu açıyor. Emre Tandoğan’ın yönettiği Elif Arman’ın kostüm tasarımlarını gerçekleştirdiği gösteride Tansel Öngel, Deniz Boldaz, Loic Vertuaux, Pırıl Turan, Side Balaban, Tuana Kotra, Ata Camuz performansları ile yer alıyorlar. 30 Ekim’de ise Emre Tandoğan’ın uyarladığı bir Kafka yorumu olan “Şato” izleyicisiyle buluşacak. Oyunda Gökhan Azlağ, Elif Arman, Gürhan Altundaşar, Çağıl Tekten, Deniz Boldaz, Emir Özden, Ece Arman ve Merve Türemiş rol alıyorlar. Ayrıca Geçen sezon oynanan “Faust” ve “Romeo & Juliet” oyunları bu sezan da oynanmaya devam edecek.

9 Ekim’de Eli’nin gerçekleştireceği müzik ziyafetiyle Küçük Salon severler dünya müziğinden seçmeler ile keyifli bir akşam geçirecekler.

Bu sene de Uluslararası İstanbul Kukla Festivali’ne ev sahipliği yapacak olan Küçük Salon 13-23 Ekim tarihleri arasında Hollanda,Tayvan,Hongong gibi yabancı grupların yanı sıra bir çok yerli grubu da ağırlayacak.

 

DÖNENCE (Küçük Salon)

“Görebildiğiniz en uzak yer neresidir?”
“Peki hiç düşündünüz mü? En saf olduğunuzu hissettiğiniz yerde, varlığınız kire batmışsa…”
Küçük Salon’un sıradışı performanslarından biri olan Dönence, geleneksel inançlarda inanma biçimlerini sorguluyor. Avangard yapısıyla sekiz ayrı performansın birleşkesinden oluşan proje kişi izleyenleri hareket halinde oldukları yeni bir deneyime davet ediyor.

Proje ve Mekan Tasarım: Emre Tandoğan
Yönetmen: Emre Tandoğan
Kostüm Tasarım: Elif Arman
Işık Tasarım: Enrico Zeber

Performanslar:
Tansel Öngel, Loic Vertuaux-Cenk Dost Verdi, Pırıl Turan, Ata El Camuuzi, Deniz Boldaz, Tuana Kotra, Side Balaban

HABER KAYNAK: Küçük salon
kucuksalonoyunculari@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir