MARTHA GRAHAM EKOLÜ İKSEV DE ATÖLYESİ SONA ERDİ

0

MARTHA GRAHAM EKOLÜ İKSEV’DE ATÖLYESİ SONA ERDİ

Genç Dansçılar Katılım Belgelerini Aldılar
İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı’nın (İKSEV)  Amerika Birleşik Devletleri Büyükelçiliği işbirliğiyle gerçekleştirdiği Martha Graham Ekolü İKSEV’de atölye çalışmaları sona erdi. Atölyeye katılan 30 dansçı katılım belgelerini İKSEV’de düzenlenen törenle aldı. Çalışmaların çok verimli geçtiğini belirten dansçılar, “hiç bitmesin istedik” diyerek İKSEV Başkanı Filiz Eczacıbaşı Sarper ve eğitmenlerine teşekkür etti.
28. Uluslararası İzmir Festivali’nde Martha Graham Dance Company’nin ECHO ve Bahar Ayini gösterilerinde baş dansçı olarak görev alan Tadej Brdnik ile dansçı ve koreograf Denise Vale’ın yönetiminde 9- 16 Eylül 2015 tarihleri arasında yapılan “Martha Graham Ekolü İKSEV” de Atölyesinde teknik çalışmaların yanı sıra repertuar çalışmaları da yapıldı. Katılan dansçıların performansından, öğrenme isteklerinden ve gösterdikleri gelişmeden çok etkilendiklerini belirten Tadej Brdnik, “birlikte çalıştığımız dansçıların İKSEV’in kendilerine sunduğu bu olağanüstü fırsatı çok iyi değerlendirdiğini düşünüyorum” dedi.

İKSEV Başkanı Filiz Eczacıbaşı Sarper ise, “Dansçılarımız modern dans üzerine çok fazla eğitim alamıyorlar, onlara bu imkânıen iyi eğitmenlerle sağlamaya çalışıyoruz. Gençlerin dansa bağlılığı ve coşkusunu harikulade, MGDC ile çalışmalarımız devam edecek” dedi.
Saygıyla duyurulur.

 

İKSEV Basın Danışmanlığı
Haber kaynak: Onur Acımaz
onur.acimaz@gmail.com

Beğendiysen paylaş.

Yazar Hakkında

Sanatı, sanatçıyı, yaşamı paylaşmak…

Yorum yapın

Lütfen Güvenlik Kodunu Giriniz * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.