NAZAN YATGIN 19. BEDİA MUVAHHİD ÖDÜLÜNÜ ALDI

19. BEDİA MUVAHHİD ÖDÜLÜ NAZAN YATGIN’IN
 
Ödül töreni, 16 Mayıs 2013 Perşembe günü saat 19.00’da
Kadıköy Haldun Taner Sahnesi

(Etkinlik tüm seyircilere açıktır.)

Nazan Yatkın: Bedia Muvahhid Ödülü 2013, İBB Şehir Tiyatroları Sanatçısı
Nazan Yatkın: Bedia Muvahhid Ödülü 2013, İBB Şehir Tiyatroları Sanatçısı

 

Bedia Muvahhid Ödül töreni
 
“29. Gençlik Günleri” kapsamında yapılan Bedia Muvahhid Ödül töreni, 16 Mayıs 2013 Perşembe günü saat 19.00’da Kadıköy Haldun Taner Sahnesi’nde Uğurtan Atakan yönetiminde mükemmel bir organizasyonla gerçekleştirildi.  Her yönüyle çok iyi düşünülmüş “anma ve ödül” boyutları için özel tasarımlar yapılmış ve bu konuda görev alan tüm yönetici, teknik ve diğer ekip çalışanları; konunun bilincinde ve törene katılanlara; "anma töreni" açısından bir bilinç ve bilgi tazelenmesini sunmayı görev bilmişler. 
 
Anma töreninde konuşmacılar; İBB Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Hilmi Zafer Şahin, Türk Kadınlar Birliği İstanbul Şubesi Başkanı Selma Durak, Nedret Güvenç, Aslıhan Kandemir ve Selma Çiçek; yaptıkları konuşmalarda: "Mustafa Kemal, Türk Kadını, Kadının sanattaki yeri" konusunda tarihsel, belgesel ve yaşamsal örnekler vererek; nasıl bir değeri andığımızı ve bugüne gelmek için hangi zor koşul ve süreçlerden geçtiğimizi bizlere sundular.  
 
Her başarı ödülü hak eder… 2013 Yılı Bedia Muvahhid ödülü alan Nazan Yatkın, mutluluk gözyaşlarıyla sahneye çıkışında; bizlere de duygusal anlar yaşattı ve bu ödülünü almak isteyişinin heyecanı gözlerinden okunurken; Türk kadınının o kararlı, inançlı ve çalışkan değerlerini bizlere hissettirdi. Bunun göstergesi olarak; hazırladığı konuşmasını bizlere yazdığı kağıttan okudu, tarihe belge bıraktı…  Burada; yaşanan tarihi anın; bir ödül alanın, coşkunun yanında; ödülün ne anlama geldiğini ve aydınlık geleceğin güvenini verdi. Nazan Yatkın’ı kutluyor, başarılarının devamını diliyorum. 
 
Selim Atakan yönetimde sunulan müzik dinletisi; hazırlanış, seçilen sözlü müzik parçaları olarak ve genç solislerin başarıları nedeniyle; günün güzelliğine özel bir anlam kattı. Kutluyorum.
 
Tevfik Yalçın
evtbenim.com 
evetbenim@gmail.com
Ödül Töreninden Fotoğraf Seçkisi

Fotoğraflar: Tevfik Yalçın evetbenim

                          Hilmi Zafer Şahin

              

                Nazan Yatkın: Bedia Muvahhid Ödülü 2013, İBB Şehir Tiyatroları Sanatçısı

 


(d. 16 Ocak 1897, İstanbul – ö. 20 Ocak 1994, İstanbul)
 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları ile Türk Kadınlar Birliği İstanbul Şubesi’nin oluşturduğu, her yıl 29. Gençlik Günleri kapsamında yapılan ve Şehir Tiyatrosu'ndan genç kadın oyunculara verilen 19. Bedia Muvahhid Ödülü’ne bu yıl Şehir Tiyatrosu sanatçısı Nazan Yatgın layık görüldü.
 

 Nazan Yatgın
 
 
“29. Gençlik Günleri” kapsamında yapılan Bedia Muvahhid Ödül töreni, 16 Mayıs 2013 Perşembe günü saat 19.00’da Kadıköy Haldun Taner Sahnesi’nde Uğurtan Atakan yönetiminde gerçekleştirilecek.
 
İBB Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Hilmi Zafer Şahin, Türk Kadınlar Birliği İstanbul Şubesi Başkanı Selma Durak, Nedret Güvenç, Aslıhan Kandemir ve Selma Çiçek’in katılımcılar arasında yer aldığı etkinlikte, Selim Atakan yönetimindeki İBB Şehir Tiyatroları Orkestrası bir dinleti sunacak.

NAZAN YATGIN
(OYUNCU)
İzmir'de doğdu.  Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünü
bitirdi. Mezuniyetinin hemen ardından Diyarbakır Devlet Tiyatrosun’da göreve başladı. Burada Birçok oyunda önemli roller üstlendi. 
Daha sonra İstanbul’a gelerek İstanbul Devlet Tiyatrosu ve Özel Tiyatrolarda çalışmalarına devam etti. 
Çeşitli TV Dizileri ve Çocuk Programlarında oyuncu olarak görev yaptı.
 
1993 yılından bu yana aktif olarak Tiyatro hayatını devam ettiren Sanatçı, 2008 Yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Ailesine dahil oldu. Halen burada Oyuncu olarak görevini sürdürmektedir…
 
Kurum Dışı görev aldığı oyunlar: ''Bir Yaz Dönümü Gecesi Rüyası'', ''Şahmeran'', ''Müfettiş'', Çil Horoz'', ''Ocak'',''Martı'', ''Rita'', ''Söz Veriyorum'',''Sizinkiler'',''Ellerimin Arasındaki Hayat''  Bazılarıdır..
Kurum İçi görev aldığı oyunlar: ''Dönüşüm'', ''Herşeyin Bir Sınırı Var'', ''Büyüyünce Ne Olacaksın'', ''Biri Hiçbiri Ya Da Hepsi'', ''Aşk Halleri'', ''Çiçek Prenses'' ve ''Büyünün Gözleri'' .
 
''Büyünün Gözleri'' Adlı oyunundaki  (Erkek Karakter) 'Pellico' Performansı ile 19. Bediha Muvahhit  En iyi Kadın Oyuncu Ödülüne layık görülmüştür..

 
 
Haber kaynak: Muhsin KAYAR
İBB. Şehir Tiyatroları Müdürlüğü
Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu
0212-455 39 34 -35
0542 415 73 65
mkayar@ibb.gov.tr    muhsinkayar@yahoo.com
 
 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir