NDS Fransız Lisesi Tuna Bilgin Piyano Konseri(29.02.2024)

Uluslararası Gümüşlük Müzik Festivali Akademisi ve İstanbul Orchestra’Sion – Uluslararası Piyano Yarışması iş birliği çerçevesinde, Notre-Dame de Sion Fransız Lisesi piyanist Tuna Bilgin’i konser vermek üzere davet ediyor.
PROGRAM:
J.S.Bach Konzert nach Alessandro Marcello BWV 974
1.Allegro
2.Adagio
3.Presto
Die Kunst der Fuge BWV 1080
Contrapunctus 1
Contrapunctus 4
Bach/Siloti „Air“ aus Orchestersuite No.3 BWV 1068
Bach/Hess „Jesus bleibet meine Freude“ BWV 147;
J.S.Bach Partita No.6 BWV 830
1.Tokkata
2.Allemanda
3.Corrente
4.Air
5.Sarabande
6.Tempo di Gavotta
7.Gigue
Bach/Bilgin „Menuet“ und „Badinerie“ aus Orchestersuite No.2 BWV 1067

Tuna Bilgin, piyano :
Yirmi yaşındaki besteci ve piyanist Tuna Bilgin, müzik hayatına beş yaşında kendi kendini yetiştirmiş bir besteci olarak adım attı. Yedi yaşında piyano çalmaya başladıktan sonra on yaşında Bilkent Üniversitesi Müzik Hazırlık Ortaokulu sınavlarını kazanarak Prof. Gülnara Aziz’in sınıfında piyano eğitimine başladı. Mariinsky Festivali’nde Lucas Debargue, Daniil Trifonow gibi isimlerin katıldığı resital serisinde şef Valeri Gergiew ve piyanist Mira Jewtich Richter’in davetlisi olarak resitaller veren Tuna, Orbetello Piano Competition ve Paul Badura Skoda gibi ulusal ve uluslararası yarışmalarda da ödüller kazandı.
Tuna Bilgin, ayrıca Grigory Gruzman, Konrad Richter, Yulianna Avdeewa, Cyprien Katsaris, Stanislaw Ioudenitch ve Gülsin Onay ile çalışma şansı buldu. Tuna Bilgin, UdK Berlin Berlin Sanat Üniversitesinde Prof. Björn Lehmann ile çalışmaktadır.

Sayfa düzeni: Tenise Yalçın/tenise.yalcin@gmail.com- Haber İçerik: Notre Dame De Sion İleti davetiye

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir