ODA TİYATROSU KOZALAR OYUNUYLA PERDE AÇIYOR BURSA DEVLET TİYATROSU


BURSA

ODA TİYATROSU ‘KOZALAR”
OYUNUYLA PERDE AÇIYOR

 

Türk edebiyatının en önemli romancılarından biri olarak kabul edilen, roman, edebiyat ve tiyatro alanında pek çok ödülün sahibi Adalet Ağaoğlu’nun ‘Kozalar’ isimli oyunu Bursa Devlet Tiyatrosunda seyirci ile buluşuyor.
             
Üç kadının kendi dünyalarında, para ve mal tutkuları ile bencilce sürdürdükleri amaçsız yaşamlarını sahneye taşıyan oyunun kahramanları, kendilerini adeta bir koza içine hapsediyor. Hem dışarıdaki olaylara hem de iç dünyalarına karşı, kendilerini kapatma çabası içerisinde olan kadınlar sahip olduklarını ellerinden kaçırmamak için adeta çırpınıyor. Onlar için en büyük şiddet etraftaki olaylara karşı sessiz kalmak. Nitekim şiddeti kendilerine uygulamış oluyorlar.
 
            Yönetmenliğini Zeynep Su Kasapoğlu’nun yaptığı oyunda,  Serap Uluyol Karanfilci, Belgin Bilgin ve Yasemin Şener rol alıyor.
 
Hakan Dündar’ın beyaz, ipek ve yumuşak, kozayı andıran dekor tasasrımı içerisinde yaşayan ve kaçmak için bir delik arayan üç kadın, kendilerine yarattıkları ve içinde saklandıkları yumuşak aynı zamanda da steril dünyalarını, Rahmi Özan’ın ışık tasarımıyla aydınlatıyor.
 
Alper Maral’ın efekt ve müzikleri, dışarıdan gelen sesleri, gürültüyü ve aynı zamanda korkuyu, baskıyı, kadınların iç savaşlarının seslerini yansıtarak ortamın tedirginliğini duyuruyor.
 
            Bursa’nın yeni sezon oyunları arasında yer alan eser bu akşam (6 Kasım 2014) Feraizcizade Oda Tiyatrosu sahnesinde perdelerini açacak.

HABER KAYNAK:

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü 06050 Ulus/ANKARA

 
Telefon :(+90 312) 309 39 20                                          @: basin@devtiyatro.gov.tr
Telefon/Fax:(+90 312) 311 95 19                                       twitter.com/devtiyatro
Web: http://www.devtiyatro.gov.tr/                                https://www.facebook.com/devlettiyatrolari 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir