Özel Aras Deniz Sipahi Piyano Akademisi

Aras Deniz SİPAHİ – Kurucu

İzmir’de doğdu. Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Piyano Bölümü’nden mezun oldu. Prof. İstemihan Taviloğlu ile kompozisyon ve armoni çalıştı. 8 yaşında ilk bestesini, ilk senfonik eserini ise 13 yaşında besteledi.
2001 Uluslararası Lions Kulüpleri Piyano Yarışması’nda “Özel Jüri Ödülü”ne layık görüldü. 2001 ve 2002 yıllarında T.C. Kültür Bakanlığı’nın düzenlediği “Bahar Konserleri” kapsamında 38 farklı şehirde piyano resitalleri gerçekleştirdi. 2002 – 2004 yılları arasında T.R.T. İzmir Radyosu ve Televizyonu’nda Piyano Sanatçısı olarak görev alarak, 2002 – 2008 sanat sezonları arasında İzmir Devlet Tiyatrosu’nda besteci ve müzik direktörlüğü görevlerini üstlendi. 
Atatürkçü Düşünce Derneği ve Cumhuriyet Kadınları Derneği yararına 8 ilde resitaller verdi ve plaketler ile onurlandırıldı. Sipahi, Türkiye’nin en genç müzikal bestecisi olma özelliği ve başarısı ile birçok televizyon ve radyo programlarına konuk olmuş ve gazetelerde hakkında haberler yayımlanmıştır. Eleştirmenler tarafından olumlu köşe yazıları yazılmış ve referanslar verilmiştir.

Sanatçı, Avrupa’nın bir çok yerinde; Basel, Zurich, Cenevre, Schilingen, Hamburg, Köln, Duisburg, Karlsruhe, Frankfurt, Enchedei, Bregenz, Roterdame, Amsterdame ve Londra’da piyano resitalleri vererek, Türkiye’yi birçok defa temsil etmiştir.
2015-2018 yılları arasında Afyon Kocatepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Öğretim Görevlisi olarak ders veren Sipahi’nin, henüz konservatuvarda eğitimine devam ederken bestelediği müzikaller başta Türkiye olmak üzere; Almanya, İngiltere, Fransa, Avusturya, İsviçre ve Kazakistan’da sahnelenmiş ve büyük beğeni kazanmıştır. 2010-2018 yılları arasında Türkiye, Almanya ve Kazakistan’da sinema, televizyon dizisi ve reklam filmi müziklerine imza atarak, Kazakistan’da bestelediği sinema ve dizi müziklerinin yoğun ilgiyle beğenilmesi üzerine hakkında gazete ve dergi haberleri yapılmıştır.
Eğitimciliğe verdiği önem ile yüksek lisansını Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim dalında bitirerek aynı zamanda Pedagog olan Sipahi, 22 yıllık eğitimcilik hayatında sayısız öğrencisinin Türkiye ve yurtdışındaki konservatuvarları kazanmalarını sağlayarak, halen günümüzde bu öğrenciler Türkiye başta olmak üzere, dünyanın tüm kıtalarında sanat kariyerlerine devam etmektedirler. 
Sanatçı, halen İzmir’de kendi adıyla kurduğu, T.C. Millî Eğitim Bakanlığı’na bağlı ve West London Üniversitesi Yetkili Sınav Merkezi lisansına sahip Piyano Akademisi’nde öğrenci yetiştirmekte, İstanbul ve İzmir’de değişen zaman aralıklarıyla yaşamakta ve aktif sanat yaşantısına devam etmektedir.

ÖZEL ARAS DENİZ SİPAHİ PİYANO AKADEMİSİ ETKİNLİK AFİŞLERİ

Sayfa Düzeni: Tenise Yalçın/tenise.yalcin@gmail.com – Sayfa içerik: ADS Piyano Akademisi Uğurhan Gürbüz Bey’den özel izin alınarak; yayınlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir