Piramit Sanat: 19 Mayıs 1919 100.Yıl Sergisi 19 Haziran 2019

0

19 Mayıs 1919
100. Yıl Sergisi
Açılış: 19 Haziran, Çarşamba, 18.00-21.0019 Mayıs 1919, 100. Yıl Sergisi, birçok sanatçının katılımıyla Piramid Sanat’ta açılıyor.Bedri Baykam ve Öykü Eras’ın beraber hazırladığı bu önemli buluşma, tarihimizin en değerli anlarına sanatçı yorumları ile yaklaşıyor.
13 sanatçının katılımıyla gerçekleşen grup sergisine, aynı zamanda Alev Coşkun, Uğur Dündar, Ataol Behramoğlu, Orhan Aydın, Emin Çetin Girgin, Ekrem Kahraman, Mahmut Nüvit Doksatlı da yazılarıyla destek oluyor. Sanatçılar, özgün eserleriyle konuyu kendi bakış açılarına göre irdelerken, yazarlar da genç Mustafa Kemal’in ilk adımıyla başlayan ve “en büyük eserim” dediği Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuyla sonuçlanan sürecini ve bu aydınlanma hareketinin dününü-bugününü ele alıyorlar. 19 Mayıs, 100. Yıl sergisi 30 Ağustos’a kadar Piramid Sanat’ta izlenebilir.
Ertuğrul Akyüz
Bedri Baykam
Bahri Genç
Deniz Gökduman
Genco Gülan
Murat Havan
Ekrem Kahraman
Fazilet Kendirci
Hülya Küpçüoğlu
Seydi Murat Koç
Temür Köran
Denizhan Özer
Yusuf Taktak
“19 Mayıs, sıradan bir gençlik ve spor bayramı değil, her genç kuşağın Gençliğe Hitabe’de kendisine verilen önemi ve ödevi bir kez daha anımsaması, ülkenin kurucu önderi tarafından gençliğe verilen değerin her seferinde bir kez daha düşünülüp içselleştirilmesi gereken bir gündür.” – Ataol BehramoğluhSayfa Düzeni: Tenise Yalçın evetbenim.com
İleti Haber: Piramit Sanat- Bedri Baykam

Beğendiysen paylaş.

Yazar Hakkında

Sanatı, sanatçıyı, yaşamı paylaşmak…

Yorum yapın

Lütfen Güvenlik Kodunu Giriniz * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.