Resim Koleksiyonu IPhoneTMda: Türkiye de ilk kez

Türkiye'de ilk kez
 
bir Resim Koleksiyonu iPhoneTM'da
 

Türkiye'nin önemli koleksiyonerleri arasında 5. sırada gösterilen Orhan Karadoğan’a ait yaklaşık 1000 parçalık resim koleksiyonu, iF Sanat Teknolojileri tarafından IPhone TM’a aktarıldı.

artKaradogan adıyla iTunes’da 25 Şubat 2010’da yayınlanmaya başlayan ve kolay kullanılabilen bu uygulama sayesinde dünyanın her yerindeki sanatseverler, Türk ressamların seçme eserlerinin yer aldığı bu özel koleksiyonu iPhone telefonlarına ücretsiz olarak indirebilecekler.

2006 yılında Orhan Karadoğan'a ait yaklaşık 1000 parçalık resim koleksiyonunun tamamı internete aktarılarak http://sanat.if.com.tr/ adresinde ziyarete açılmıştı.

iF Sanat Teknolojileri, bu önemli koleksiyona sanatseverlerin cep telefonlarından da ulaşabilmelerini sağlamak için, 2009 yılı sonunda Selvi Technology ile işbirliği yaparak 3 ay gibi kısa bir sürede Türkiye'de ilk olarak IPhone uygulamasını geliştirdi.
Türk sanat eserlerinin mobil platformda aktif tanıtım ve pazarlanmasına katkı sağlayacak bu uygulamanın yakın zamanda iTunes’dan satışı başlayacak yeni versiyonu sayesinde; ressamlar, sanat galerileri ve müzeler web sitelerine yükledikleri sanat eserlerini IPhone TM’a kendileri aktarabilecekler.

   

Uygulama adresi : http://itunes.apple.com/us/app/artkaradogan/id357484205

iF Sanat Teknolojileri Hakkında

"Sanat için Teknoloji"

iF Elektronik Ltd. bünyesinde plastik sanat eserlerinin etkin sunumu ve satışı için "dijital sanat pazarlama teknolojileri" geliştirmek amacıyla kurulan iF Sanat Teknolojileri, ressam, küratör, sanat danışmanı, sanat galerisi yöneticisi, müze ve müzayedecileri teknolojiyle buluşturmayı hedeflemektedir. 2010 yılı itibariyle Selvi Technology Ltd. şirketiyle yaptığı iş ortaklığıyla mobil platformda yenilikçi projeler gerçekleştirmektedir.

İletişim Bilgileri: +90 (212) 282 39 33
 : http://sanat.if.com.tr/
Adres: Nispetiye Cad. Peker Sok. 15/4 1.Levent – ISTANBUL
Ürün Müdürü: Orçun OBALAR
E-posta: orcun@if.com.tr

Haber Kaynak: İleti haber; news@if.com.tr
Haber düzenleme: Tevfik Yalçın evetbenim

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir