‘’ŞAHANE ZÜĞÜRTLER’’ İSTANBUL ŞEHİR TİYATROLARI’NDA

Logo İst.Şehir Tiyatroları
‘’ŞAHANE ZÜĞÜRTLER’’
HALDUN DORMEN REJİSİYLE ŞEHİR TİYATROLARI’NDA

Şahane Züğürtler (2)

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları,Jacques Devalinyazdığı, Asude Zeybekoğlu’nunçevirsini yaptığı Şahane Züğürtler adlı oyunu bu hafta seyirciyle buluşturuyor. Usta tiyatrocu, yönetmen Haldun Dormen’in yönettiğioyun 13 Ekim 2016 Perşembegünü saat 20.30’da prömiyeriniyapıyor.

Oyunun konusu;

Rusya'daki devrimden sonra pek çok Rus asilzadesi batı ülkelerine kaçtı. Ouratieff çifti de bu ailelerden biridir.Çar'a ait yüklüce bir serveti de beraberinde getiren çift bu paraya dokunmaz, çeşitli evlerde hizmetçilik ve uşaklık yaparak hayatlarını sürdürmeye devam ederler. Ancak bu parada herkesin gözü vardır ve Ouratieff çifti parayı korumak için büyük bir gayret içindedir. Neticede,çok büyük bir servete hükmetmekle beraber yoksul bir hayat yaşayan çiftin başına akılalmaz olaylar gelir. Fransız bulvar tiyatrosunun öncülerinden aktör, yazar ve yönetmen JacquesDeval'in 1933'te yazdığı komedi, eğlenceli iki saat geçirmek isteyenler için kaçırılmaz bir fırsat.


Sahne tasarımını Barış Dinçel’in, kostüm tasarımını Canan Göknil’in,ışık tasarımını Özcan Çelik’in,efekt tasarımını Serkan Yavşan’ın yaptığı oyunda; Barış Çağatay Çakıroğlu, Buğra Can Ildırışık, Can Başak, Can Doğan, Ceylan Çete, Çağrı Özgür Hün, Dilay Taşkaya, Engin Akpınar, Hakan Güner, Müge Akyamaç, Onur Şirin, Özgün Akaçça ve Süeda Çilrol alıyor.

Oyun ;  13-15 Ekim 2016 tarihleri arasında Kağıthane Sadabad Sahnesi’nde, 19-22 Ekim 2016 tarihleri arasında ise Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde seyirciyle buluşuyor.

İyi seyirler…
 

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROLARI MÜDÜRLÜĞÜ
Harbiye Mh. Darülbedayi Cd. No.3 Şişli – İstanbul
Basın Yayın ve Halkla İlişkiler – 0212 455 39 34 – 35

sehrintiyatrosu           /sehir_tiyatrosu

basin.yayin@ibb.gov.trwww.ibst.gov.tr

evetbenim4

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir