Sanatçı Kadınlar Derneği: Paris te Tersyüz resim sergisi

Sanatçı Kadınlar Derneği: Paris te Tersyüz resim sergisi
 

KATILIMCILARIN LİSTESİ

 
Asuman İnceayan, Arzu Kızıltuğ, Aydan Özbalkan, Ayşe Kürklü, Ayşe Öztürk, Canan Töreli, Hale Metin, Leyla Coşkun, Mine Koç, Nejla Tuğcu, Sabriye Biler, Selin Cakova, Sibel Arat, Sinem Öney Arslanhan, Sultan Kelecioğlu, Şebnem Müderrisoğlu, Şükran Ersoy, Yasemin Coşkun.

Paris'te Tersyüz

Çağdaş sanata gönül vermiş, sosyal sorumluluk farkındalığıyla ve dayanışma düşüncesiyle bir araya gelerek kurduğumuz Derneğimiz, Paris sergisiyle yeni bir coşku yaşamaktadır.

Derneğimiz bu etkinlikle, bugüne kadar yaptığı tüm etkinliklerde olduğu gibi kuruluş gerekçemizi oluşturan, Kadın Sanatçıların yurtiçi ve yurtdışında kültür çevrelerindeki konumunu, sanat pratiklerinin ilerlemesini, iletişim, dayanışma ve işbirliğinin geliştirilmesini sağlama konusunda ileri bir adım daha atmaktadır.

Toplumun kültürel kalkınmasına, çağdaş sanatın gelişmesine katkıda bulunmak, çocuk ve gençlerin sanata ilgi ve eğilimlerine yardımcı olmak düsturuyla hareket eden Derneğimiz bu sergimizde, çağımızın büyük sorunlarından biri olan '' tersyüz'' olma temasını ele almaktadır.

Cezmi Orhan'ın dediği gibi: ''Toplumumuzun ve hatta Dünyamızın giderek anladığımız, anlaştığımız, kanıksadığımız ve uyum sağladığımız veya böyle olduğunu sandığımız bütün değerlerinin teryüz edildiği bir çağı yaşıyoruz.

Her şey tersyüz oluyor.

Doğa, insan, toplum, onur, sağlık… Daha fazlası için tersyüz ediliyor.

Sanat aracılığıyla bütün bu yozlaşmaları ve ikirciklikleri tersyüz konseptiyle ele alan SDK sanatçıları, bu iki durumu da gözler önüne seriyor ve seçimi bize bırakırken bize galiba insan olmayı seç diyor.''

Haber Kaynak: Sibel Arat sibelarat@yahoo.com


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir