Sedat Gürel-Güzin Gürel Sanat ve Bilim Vakfı Şan Yarışması


http://www.sureyyaoperasi.org 

Sedat Gürel Güzin Gürel Sanat ve Bilim Vakfı
ULUSLARARASI ŞAN YARIŞMASI

03.05.2015 Pazar, saat: 16:00 Final Eleme (Ücretsiz)
Ödül Töreni ve Konser
03.05.2015 Pazar, saat: 20:00


 
  Birinci:Raehann Bryce-Davis, İkinci:Gen-ya Ben-gur Akselrod,  Üçüncü: Funda Yazıksız
  
Mansiyon: Turgut Akmete,       Mansiyon: Tolga Siner,      SelmaGürel Aripek Ödülü: Barış Yavuz
Üçüncü Uluslararası Şan Yarışması, kazananların ve geçen yarışmanın birincisi Deniz Yetim'in heyecanlı ve ilgili bir dinleyici topluluğuna verdiği Gala Konseri ile sona erdi. Böyle başarılı bir Final ve Gala'yı mümkün kıldıkları için içten teşekkürlerimizi sunarız.
Aşağıda listelenen yarışmacılar Uluslararası Jüri tarafından ödüle layık görülmüştür;
Birincilik: Raehann Bryce-Davis
İkincilik: Gen-ya Ben-gur Akselrod
Üçüncülük Funda Yazıksız
Mansiyon Turgut Akmete
Mansiyon Tolga Siner
Selma Gürel Aripek Ödülü: Barış Yavuz
Onüç farklı ülkeden katılan 35 şarkıcıya Yarışma'yı herkes için değerli bir tecrübeye dönüştürdükleri için teşekkür eder, en iyi dileklerimizi sunarız.


Final Eleme Final Round 16.00 (Giriş ücretsizdir. Free enterence.)
Ödül Töreni ve Konser Award Ceremony and Concert 20.00
Sedat Gürel & Güzin Gürel Sanat ve Bilim Vakfı, sanat etkinliklerini destekleme, başarılı gençlere ülkemizde ve dünya sahnelerinde kendilerini geliştirme ve gösterme fırsatını sağlama ve aynı zamanda konserler düzenleme gibi projeler yapmaktadır. Vakıf, kurulduğu günden itibaren Ulusal Şan yarışması, Uluslararası Şan Yarışması, İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası Opera ve Piyano Yarışması, Ulusal Lied ve Uluslararası Lied Yarışmaları dışında ayrıca piyano, keman, yaylı sazlar, üflemeli ve vurmalı sazlar yarışmalarının da altına imza atmış önemli bir sanat kuruluşudur. Vakfın bugüne dek yetiştirdiği isimler arasında dünyaca ünlü bas Burak Bilgili, Kartal Karagedik, Deniz Yetim, Eglise Guttierez, Güneş Gürle, Hale Soner'le birlikte daha birçok değerli isim vardır.
Bu yıl 3.'sü düzenlenecek olan Uluslararası Şan Yarışması'nın jüri üyeleri Almanya ve Avusturya'nın önde gelen ajans ve direktörlerinden oluşmaktadır. Bunlar arasında Sedat Gürel Güzin Gürel Sanat ve Bilim Vakfı Başkanı ve İstanbul Devlet Konservatuvarı öğretim üyesi Prof. Güzin Gürel, 'Hollaender- Calix International Artists' Acentası Prof. Ariane Hollaender-Calix ve Dr. Adrian Hollaender, İstanbul Devlet Opera ve Balesi solistlerinden Suat Arıkan, Erfurt Operası Genel Direktörü Guy Montavon yer alır. Yarışma 3 Mayıs 2015 tarihinde Final Elemesi ardından Ödül tören ve konseri ile sonlanacak. Vakfın daha önce ödül almış başarılı ismi Deniz Yetim de konserde yer alacak.
 
Bilet fiyatları: 15-20 TL

Sayfa düzeni: Tenise Yalçın evetbenim

tenise.yalcin@gmail.com 

İleti Haber: http://www.sureyyaoperasi.org/HaberDetay.aspx?id=1221

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir