ŞEHİR TİYATROLARI 1. FRANKFURT TÜRK TİYATRO FESTİVALİ NDE


 

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROLARI

1.   FRANKFURT TÜRK TİYATRO FESTİVALİ’NDE
22-26 Mayıs 2014 

     

2013-2014 sezonunda 100. yılını kutlayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, “Tiyatro Frankfurt”un düzenlediği "1. Frankfurt Türk Tiyatro Festivali" çerçevesinde Türk ve Alman tiyatro severlerle buluşuyor. Bu etkinlikte 100. yılını kutlayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları ve 10. yılını kutlayan Tiyatro Frankfurt işbirliği yapıyor. Şehir Tiyatroları’nın beğeniyle izlenen Yüzleşme, Yolcu, Ben Sinema Artisti Olmak İstiyorum, Üç Kardeş ve Muhteşem Kurt, Kedi ile Palyaço adlı oyunları, 22-26 Mayıs 2014 tarihleri arasında “Frankfurt Halk Tiyatrosu” (Fliegende Volksbühne) ve “Rüsselsheim Şehir Tiyatrosu”nda sahnelenecek.

   

 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Hilmi Zafer Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Müdürü Salih Efiloğlu ve Tiyatro Frankfurt Genel Sanat Yönetmeni Kamil Kellecioğlu ile oyunlarımızın yönetmen ve oyuncuları "1. Frankfurt Türk Tiyatro Festivali",Şehir Tiyatroları’nın 100. yılı ve Frankfurt’ta sahnelenecek oyunlar hakkındaki bilgileri basın toplantısında sizlerle paylaşacaktır. Toplantya; Toron Karacaoğlu, Haldun Dormen, Erhan Yazıcıoğlu ve Perihan Savaş da katılacaktır.
 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Yönetim Birimlerinin katılımı ile yapılacak olan toplantıda sizleri aramızda görmek bizleri mutlu edecektir.
 

 

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROLARI
1.   FRANKFURT TÜRK TİYATRO FESTİVALİ
BASIN TOPLANTISI YAPILDI

2013-2014 sezonunda 100. yılını kutlayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Tiyatro Frankfurt”un düzenlediği "1. Frankfurt Türk Tiyatro Festivali" çerçevesinde Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi Fuayesi’nde bir basın toplantısı düzenledi.
 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Hilmi Zafer Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Müdürü Salih Efiloğlu ve Tiyatro Frankfurt Genel Sanat Yönetmeni Kamil Kellecioğlu, festival ve sahnelenecek oyunlar hakkında bilgi verdi. Toplantıya katılan Şehir Tiyatroları’nın usta oyuncuları Toron Karacaoğlu, Erhan Yazıcıoğlu ve Perihan Savaş da bu konudaki duygu ve düşüncelerini basın mensuplarıyla paylaştı.
 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Hilmi Zafer Şahin, Şehir Tiyatroları’nın 100. yılını kutladığı bu yılın, Türk Tiyatrosu’nun ve Şehir Tiyatroları’nın tanıtımını yaptığı bir yıl olduğunu belirterek, “Şimdiye kadar yurtiçinde ve yurtdışında pek çok turne yaptık. Ancak 100. yılımızdaki "1. Frankfurt Türk Tiyatro Festivali" bizim için büyük anlam ifade ediyor. Türkçenin konuşulduğu her yere ulaşmak düşüncesindeyiz.” dedi. 100. yılını kutlayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları ve 10. yılını kutlayan Tiyatro Frankfurt ile işbirliği içinde olduğunu ifade eden Hilmi Zafer Şahin, Şehir Tiyatroları’nın beğeniyle izlenen Yüzleşme, Yolcu, Ben Sinema Artisti Olmak İstiyorum, Üç Kardeş ve Muhteşem Kurt ve Kedi ile Palyaço adlı oyunlarının, 22-26 Mayıs 2014 tarihleri arasında “Frankfurt Halk Tiyatrosu” (Fliegende Volksbühne) ve “Rüsselsheim Şehir Tiyatrosu”nda sahneleneceğini söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Müdürü Salih Efiloğlu, festivale ilişkin,  İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin katılımının önemine dair düşüncelerini aktardı.
 
Tiyatro Frankfurt Genel Sanat Yönetmeni Kamil Kellecioğlu ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’na “Tiyatro Frankfurt” adına teşekkür ettiğini belirterek, Avrupa şartlarında yetişen gençlere ve Avrupalılar’a Türk Tiyatrosunu tanıtmayı ve sevdirmeyi amaçladıklarını, Avrupa’da Türkçe’yi yaşatmak isteklerini söyledi.

i  

Saygılarımızla,
 
İBB Şehir Tiyatroları Basın Halkla İlişkiler
 
Tarih: 4 Mart 2014 Salı
Yer:    Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi Fuayesi
Saat:  11.00
 
LCV: Muhsin Kayar
Basın Halkla İlişkiler Sorumlusu
0212 455 39 34 – 0212 455 39 35
0542 415 73 65

 

HABER KAYNAK:
İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROLARI MÜDÜRLÜĞÜ
Gümüş Cad. No.3 Harbiye-ŞİŞLİ İSTANBUL
Basın Ve Halkla İlişkiler – 0212 455 39 34 – 0212 455 39 35 / Faks: 0212 449 51 41
https://www.facebook.com/istanbulsehirtiyatrosu
https://twitter.com/sehir_tiyatrosu
e-mail: basin.yayin@ibb.gov.tr web: www.ibst.gov.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir