CİMRİ: İstanbul Devlet Tiyatrosu Yeni Oyun


İSTANBUL

 İstanbul Devlet Tiyatrosu Yeni Oyun:

CİMRİ

Jean-Baptiste Poquelin Moliere’in yazdığı "Cimri" adlı oyunun yönetmeni Kenan Işık, çevirmeni Sabahattin Eyüboğlu. 07 Şubat 2014’te Üsküdar Tekel Sahnesi’nde prömiyer yapan oyunun yönetmen yardımcılığı Ömer Hüsnü Turat’a, dekor tasarımı Suzan Erbilgin’e, giysi tasarımı Gülhan Kırçova’ya, ışık tasarımı İ. Önder Arık’a aittir. Oyunun asistanı Eylem Server Ünüvar’dır.

             Oyunda rol alan sanatçılar; Mehmet Ali Kaptanlar, Zeynep Erkekli, Ömer Hüsnü Turat, Enver Necmettin Amaç, Ferdi Atuner, Eylem Server Ünüvar, Simel Keçecioğlu, Onur Ertaman, Gökay Müftüoğlu, Yeliz Şatıroğlu, Tarkan Koç, Belma Şahin, Can Kurşunlu, İsmail Kırca, Çağrı Kodamanoğlu.

           
            Para düşkünü zengin Harpagon, kızı Elise ve oğlu Cléante'yi yine zengin ve paralı kimselerle evlendirip servetini arttırmak niyetindedir. Oysa Harpagon’un iki çocuğu da ekonomik ve sosyal statüleri daha aşağıda olan kimseleri sevmektedir. Çocuklar, babalarını ikna edebilmek için hem para hem de babaları için varlıklı ve soylu bir kadın bulmak zorunda kalırlar. Zaten karmakarışık olan olaylar ve dengeler, Harpagon’un bahçesine gömdüğü altınların kaybolmasıyla büsbütün içinden çıkılmaz bir hal alır…

 
             Oyun Tarihleri: 04, 08 ve 09 Mart 2014 tarihlerinde Üsküdar Tekel Sahnesi’nde.

DEVLET TİYATROLARI PROGRAM: 

Haber Kaynak ve Görseller:

İSTANBUL DEVLET TİYATROSU
Basın-Halkla İlişkiler Birimi
basin@istdt.gov.tr
 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir