Sergi: Atatürk ve Çevresindekiler

"Atatürk ve Çevresindekiler"
21.05.2013 – 27.05.2013
21.05.2013 Çarşamba, saat: 13:00 Açılış ve İkram

Bahçeşehir Üniversitesi, Beşiktaş Yerleşkesi
Fazıl Say Konser Salonu Fuayesi

Bahçeşehir Koleji 11.Sınıf öğrencileri, tarih öğretmenleri İlhan Gülek in koordinatörlüğünde Atatürk ve Çevresindekiler adıyla hazırlanan sergi; Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Yerleşkesinde Fazıl Say Salonu Fuayesi nde açıldı. İlhan Gülek sergi açılış konuşmasında; Atatürk'ün çevresinde Kurtuluş Savaşı sırasında çevresindekilerin birer halka olduğuna değinerek; önceleri Atatürk le zıt düşen, ama daha sonra aynı düşünce ve görüşe sahip olan çevresindekilerin yaşam öykülerini ve anılarını öğrencilerin öğretmenleri  ile ortak hazırladıklarını içeren bir konuşma yaptı.

 

"Atatürk ve Çevresindekiler"
Sergi'sinden Görsel Seçkiler
 
 


Sergide emeği geçen Bahçeşehir Koleji öğretmen ve öğrencileri 

 

 Oradaydım. Tenise Yalçın evetbenim
Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Yerleşkesi Fazıl Say Salonu Fuayesi
21.05.2013

Bahçeşehir Koleji 11.Sınıf öğrencileri, tarih öğretmenleri İlhan Gülek'in koordinatörlüğünde "Atatürk ve Çevresindekiler" adıyla bir sergi hazırladı.

Sergi Atatürk'ün çevresinde yer alan akrabalarını, silah arkadaşları, siyasileri, edebiyatçıları ve devlet adamlarını farklı bir bakış açısıyla tanıtıyor.
Sergi Atatürk'ün Ulusal Kurtuluş Savaşı'nı ve devrimleri birlikte yaptığı, Çankaya'da sofrasını paylaştığı ve zaman zaman da çatıştığı kadroyu tanıtıyor. 
 
Herbiri 2 metrelik 36 panodan oluşan sergide, Zübeyde Hanım'dan Fikriye'ye, İsmat İnönü'den, Ülkü'ye, Kazım Karabekir'den, Tevfik Rüştü Aras'a, Cevat Abbas'tan, Kılıç Ali'ye, Yunus Nadi'den Muhsin Ertuğrul'a pek çok ismi barındırıyor. Sergide Atatürk'ün çevresindekilerin yaşam öykülerini, Atatürk'le ilgili anılarını ve sözlerini bulabileceksiniz.
 
Sergi, 21 Mayıs salı günü, saat 13.00'da bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Yerleşkesi'nde bir kokteyl ile açılacak. Serginin, Atatürk'ü Anma, Gençlik Spor Bayramı'nın hemen ertesinde açılacak olması, sergiyi ayrıca anlamlı kılıyor. Sergi, Bahçeşehir Üniversitesi'nin katkılarıyla açılacak.
 
Katılımınız bizi onurlandıracaktır. 
Bahçeşehir Koleji 11.Sınıf Öğrencileri.
 
 
 

 

 

 

 

 

 

Sayfa düzeni: Tenise Yalçın evetbenim
tenise@evetbenim.com
İleti Davetiye: Ali İlhan Gülek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir