SEVGİLİ HAYAT BAKIRKÖY KADIN VE ÇOCUK CEZAEVİNDE SAHNELENDİ


İSTANBUL

SEVGİLİ HAYAT

BAKIRKÖY KADIN VE ÇOCUK CEZAEVİNDE SAHNELENDİ

 
8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında “Sevgili Hayat” adlı oyun Bakırköy Kadın ve Çocuk ceza evinde tutuklu ve hükümlü kadınlar için sahnelendi.
 
11 Mart 2015 tarihinde gerçekleşen etkinlikte İki kadın savaşın kaosunda, ‘gitmekle kalmanın’ sanrıları arasında kendi yazgılarına sürüklenişi anlatılıyor.

  Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İstanbul Devlet Tiyatrosu Sanat Yönetmeni Zafer Kayaokay “Devlet Tiyatroları ,olarak kurumsal kimliği ve misyonu gereği ayırt etmeksizin bütün vatandaşlarımıza tiyatro hizmeti sunmakla yükümlüyüz.Bir fedakarlık değil görevimizi yapıyoruz.Hem 8 Mart Dünya Kadın Günü’nü  en dramatik mekanlardan birinde Bakırköy Kadın ve Çocuk Cezaevi’nde kutluyoruz ;  hem de kader mahkumu kadın ve evlatlarımızın  yalnız olmadıklarının , “bizim kadınlarımız ”ve “ bizim çocuklarımız” olduklarının altını çizmeye çalışıyoruz. Bu oyunumuzla, biz de,  İstanbul Devlet Tiyatrosu olarak  kadının onuruna saygı duruşunda bulunduğumuza inanıyoruz.” , dedi.  

   

 
Toprağından sökülüp atılanların kültürüne, müziğine ve trajedisine farklı bir bakış. 1922 yılı İzmir’inde, “Amane” kahvelerinde şarkı söyleyen Eleni ile sokaklarda yaşayan Lena’nın hayatları kesişir…
Yazan: Funda Özşener Yöneten: Metin Belgin
Oyuncular:Yeşim Gül, Ebru Aytürk Evren

Saygılarımızla
İstdt Basın <istdtbasin@gmail.com>
0212 292 39 00 (109)
basin@istdt.gov.tr

             

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir