TÜRKSOY Opera Yıldızları Tek Konserle İstanbul’da

0

Türk dünyasının tanınmış opera sanatçıları, Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı TÜRKSOY'un geleneksel olarak düzenlediği 'TÜRKSOY Opera Günleri' konserleri için İstanbul'da bir araya geliyor.
İstanbul Devlet Opera ve Balesi solist sanatçılarından soprano Dilruba Akgün ile tenor Ali Murat Erengül'ün de sahne alacağı konserde Laden İnce (KKTC), Chinara Şirinova (Azerbaycan), İlyas Artagaliyev ile Jupar Gabdullina (Kazakistan) ve Elnura Samarbekova (Kırgızistan), opera sanatının seçkin eserlerinden oluşan bir repertuvar seslendirecek.Piyanistler; Assel Davletova ve Medet Osmanov.
 Konser, İstanbul'un en yeni sahnelerinden Grand Pera Emek Sahnesi'nde 11 Eylül 2017 Pazartesi akşamı saat 20.00'da başlayacak ve www.operaninyildizlari.com adresinden kayıt olunduğu takdirde ücretsiz olarak izlenebilecek.
Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY)'nın geleneksel olarak düzenlediği "Opera Günleri" konserleri bu yıl 11, 13 Eylül 2017 tarihlerinde iki konserle gerçekleştirilecek. Türk Dünyasından eşsiz sesler, ilk olarak İstanbul'un en yeni sahnelerinden biri olan Grand Pera Emek Sahnesi'nde sanatseverlerin karışına çıkacak. 11 Eylül 2017-Pazartesi günü, saat 20.00'da başlayacak olan bu tarihi konserin ardında ise Türk dünyası sanatçılarının turnesi KKTC konseri ile devam edecek. Sayfada yer alan formu doldurarak İstanbul Konseri'ne ücretsiz katılabilirsiniz.
İstanbul Konseri: 11 Eylül 2017, Grand Pera Emek – Saat: 20.00 
KKTC Konseri: 13 Eylül 2017, Bellapais Manastırı – Saat:20.00 
Konzertmeister: Assel Davletova, Medet Osmanov
Katılımcı Sanatçılar:Azerbaycan: Chinara Şirinova, Kazakistan: İlyas Artagaliyev, Jupar Gabdullina, Kırgızistan: Elnura Samarbekova, Türkiye: Dilruba Akgün, KKTC: Laden İnce
İlki 1994 yılında gerçekleştirilen, Türk dünyasının tanınmış sanatçılarını bir araya getiren, sanatın yanısıra kültürel paylaşıma imkan sunan Opera Günleri etkinliği, bugüne kadar pek çok farklı şehir ve ülkede gerçekleştirildi. Ayrıntılı bilgi için <turksoy.org>'u ziyaret edebilirsiniz.

Sayfa düzeni: Tenise Yalçın evetbenim
Bilgi: İstanbul Devlet Opera ve Balesi
Haber İçerik: http://operagunleri.turksoy.org/#about

Beğendiysen paylaş.

Yazar Hakkında

Sanatı, sanatçıyı, yaşamı paylaşmak…

Yorum yapın

Lütfen Güvenlik Kodunu Giriniz * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.