Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali

                                                                                                                                      

I.GAZİANTEP ULUSLARARASI ÇOCUK VE GENÇLİK TİYATROLARI FESTİVALİ
GÜN SAYIYOR

22 – 25 Mayıs 2012

 
Ülkeler, Gaziantep Devlet Tiyatrosu Sahnesi’nde buluşuyor.

 

Birincisi 22 – 25 Mayıs 2012 tarihinde gerçekleştirilecek olan “Gaziantep Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali”nde; Oyunlar, 30 Ekim 2003 tarihinde açılan ve Devlet Tiyatroları’nın farklı bölgelerinden seçkin eserlerini sahnelediği Gaziantep Devlet Tiyatrosu’nda temsil edilecek.
 
Tarih ile kültürün iç içe geçtiği, sanata büyük önem veren belediyeye sahip olan Gaziantep’in sokakları da festival etkinliklerine sahne olacak.

 
TOBAV, tiyatronun uluslararası sınırları kaldırdığını ve değişik kültürlerden insanlar arasında olumlu ilişkiler kurduğunu düzenlediği uluslararası festivallerde görmüştür. Görülmüştür ki değişik sosyal ve kültürel bakış açılarına sahip “genç” insanlar arasında bilgi ve deneyim paylaşımı gerçekleşmiştir.

 
Bu deneyimler ve sanatın, demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından biri olduğu inancıyla, TOBAV ile Gaziantep Belediyesi’nin işbirliği sonucu 22 – 25 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan uluslararası festivale: İtalya’dan Faber Theater “Emigranti – Göçmenler” adlı sokak oyunuyla, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları  “Pırtlatan Bal” adlı oyunuyla, Hollanda’dan De Stilte “Alice” ve Lichtbende “KlikKlak” adlı performansları ile, Bulgaristan’dan Pro Rodopi Art Centre “Chick With a Trick-Kurnaz Civciv”adlı oyunlarıyla, İstanbul Devlet Tiyatrosu “Sihirli Hediyeler” adlı oyunlarıyla, Akbank Çocuk Tiyatrosu 40. Yıl kutlamaları-  Talimhane Sahnesi “Shrek Müzikali” ile, Çin Halk Cumhuriyeti’nden “Çin Ejderha ve Aslan Sokak Gösteri Grubu” sokak gösterileriyle ve Ankara Sokak Sanatları Atölyesi (ASSA) “Canlı Heykel Performans”ları ile  katılacaklar.
 
TOBAV Y.K.A.
Atila Gürçay
 

TOBAV
Esat Cad. 66/5
06660 Küçükesat, ANKARA
TURKEY

Tel        : 00 90 312 427 85 88
Fax      : 00 90 312 427 89 09
e-mail  : tobavfestival@gmail.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir