Vişne Bahçesi, Anton Çehov, Yeni Oyun, İBB Şehir Tiyatroları

HARBİYE MUHSİN ERTUĞRUL SAHNESİ’NDE ANTON ÇEHOV’UN “VİŞNE BAHÇESİ”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları 2012-2013 tiyatro sezonuna, 3 Ekim 2012 tarihinde “Vişne Bahçesi” adlı oyunu ile başlıyor. Rus edebiyatının ve tiyatrosunun önemli ismi Anton Çehov’un tanınmış yapıtları arasında yer alan “Vişne Bahçesi”, Belgi Paksoy’un çevirisi ve Engin Alkan’ın rejisiyle yeniden tiyatro severlerin karşısında.

Sahne uygulamalarında tiyatro oyunlarına getirdiği farklı yorumlarla tiyatro severlerin ilgisini çeken Engin Alkan, bu çalışmasında da 19. yüzyıl sonu Rus aristokrasisinin çözülüşüne ve çöküşüne tanıklığa çağırıyor. Çağın ekonomik gelişmeleri ve toplumsal istekleri karşısında yok edilen doğanın da anlatıldığı “Vişne Bahçesi”, “değişim” denilen sürecin sorgulanışını sunuyor.

Dramaturgisini Sinem Özlek’in, sahne ve ışık tasarımını Cem Yılmazer’in, kostüm tasarımını Duygu Türkekul’un gerçekleştirdiği oyunda;Hümay Güldağ Belgin, Aslı Nimet Altaylar, Berna Adıgüzel, Zafer Kırşan, Engin Alkan, Emre Şen, Hüseyin Tuncel, Işıl Zeynep Tangör, Murat Üzen, Selin Türkmen, Erhan Abir, C. Ahhan Şener, Çağlar Polat, Samet Hafızoğlu, Başak Erzi, Zeynep Ceren Gedikali, Destan Batmaz rol alıyor.

3 – 7 Ekim 2012 tarihleri arasında Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde oynanacak olan “Vişne Bahçesi”, Şehir Tiyatroları’nın diğer sahnelerinde de tiyatroseverlerle buluşacak.

(Bilet alımı ile toplu rezervasyonlar için www.ibst.gov.trve 0212 455 39 25 numaralı telefondan bilgi edinilebilir.)
_________________________________________________________

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROLARI
Genel Sanat Yönetmenliği – 0212 455 39 00
Basın Halkla İlişkiler – 0212 219 10 78 / Faks: 0212 225 92 76
e-mail: basin.yayin@ibb.gov.trweb: www.ibst.gov.tr

İBB ŞEHİR TİYATROLARI PROGRAM: 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir