Yeni Çocuk Oyunu: Fareli Köyün Kavalcısı

İ.B.B. Şehir Tiyatroları’nın İ.B.B. Şehir Tiyatroları’nın Yeni Çocuk Oyunu:

Fareli Köyün Kavalcısı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Şubat ayının ikinci haftasında

Fareli Köyün Kavalcısı adlı yeni çocuk oyunu ile küçük tiyatroseverlerin karşısına çıkıyor. Adrian C. Mitchell’in yazdığı Gülsün Siren Kınal’ın çevirdiği ve Cem Karakaya’nın yönettiği oyun, 13-14 Şubat 2010 tarihinde Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde sahnelenecek. 

Fareli Köyün  Kavalcısı oyununda, Hamelin kasabasında her yanı fareler basmıştır. Kasaba halkı, Belediye Başkanı'ndan çözüm bulmasını isterken, kasabadan yolu geçen bir kavalcı, bin altın karşılığında onları bu dertten kurtarabileceğini söyler. Kasaba halkının tepkisinden korkan Belediye Başkanı, Kavalcı'nın teklifini çaresiz kabul eder. Ancak Kavalcı dediğini yapıp kasabayı farelerden temizlese de, Belediye Başkanı sözünü tutmaz, bu da yetmezmiş gibi Kavalcı'yı kasabadan kovar. Hakkını alamayan Fareli Köyün Kavalcısı, hem sözünü tutmayan Belediye Başkanı'na, hem kasaba halkına bir ders verecektir…

Müziklerini Mertol Şalt, sahne tasarımını Rıfkı Demirelli, kostüm tasarımını Zuhal Soy, koreografisini Selçuk Borak, ışık tasarımını Mustafa Türkoğlu’nun yaptığı oyunda; Gökhan Eğilmezbaş, Selin Türkmen, Berna Adıgüzel, Zeynep Özyağcılar, Özgürefe Özyeşilpınar, Engin Coşkun, Y. Arda Alpkıray, Yasemin Güvenç, Nagehan Erbaşı, Bahar Özge Göze, Berk Samur, Çağlar Polat, Ece Yıldız, Yağız Pala, İlyas Keleş, Birhan Vardar, Ceren Kaçar, Asrın Gurur Kuyucak rol alıyor. 

 İyi seyirler…

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROLARI
Genel Sanat Yönetmenliği – 0212 2460628 – 0212 2191078 / Faks: 0212 2259276
e-mail: basin.yayin@ibb.gov.tr web: www.ibst.gov.tr
Haber Düzenleme: Tevfik Yalçın evetbenim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir