Yeni sezonda müziğin her hâli müzede! Pera’da Camerata

0

Yeni sezonda müziğin her hâli müzede! Pera’da CamerataHande Cangökçe & Kaan Buldular
19 Ekim 2019 / 17:00
Pera Müzesi yeni sezonda oda müziğini müzeye taşıyor! Devlet Çoksesli Korosu şefi Burak Onur Erdem’in sanat yönetmenliğinde düzenlenen “Pera’da Camerata” konser serisinin ilk performansını Hande Cangökçe ve Kaan Buldular, 19 Ekim Cumartesi günü saat 17.00’de gerçekleştiriyor.
Müziğin üretim süreçlerini konuşmak, müzisyenlerle sohbet etmek ve bilgilerini paylaşmak isteyenler içinse konserden önce “Atölyede Sohbet” sınırlı sayıda müzikseveri bekliyor. Hande Cangökçe ve Kaan Buldular, saat 16.00’da barok müzik, kastratlar ve lavta üzerine sohbet etmek üzere müzik severlerle bir araya geliyor.
16.00 – 16.45 Atölyede Sohbet
17.00 – 18.00 Konser
Program
Gelido in Ogni Vena
A. Vivaldi
Plaite Sur la Mort de Michel Lambert
M. Du Buisson
Laschia Ch’io Pianga
G. F. Haendel
Alto Giove
N. PorporaArchlute Hande Cangökçe
Hande Cangökçe İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Bekir Küçükay’ın sınıfında Lisans, Master ve Sanatta Yeterlik derecesini almaya hak kazanmıştır. Cangokce, 2017 yılında Doçent ünvanını almıştır. Fransa’da, Strasbourg Académie Superiéure de Musique Konservatuvarı’nda solistler için gitar programını kazanarak, Susana Prieto ile klasik gitar yorumculuğu ve Prof. Yasunori Imamura ile Barok müzik yorumculuğu, Theorbo ve continuo üzerine çalışmıştır. Öğrenciliği süresince Zoran Dugic, Lily Afshar, Marco Socias, Liviu Georgescu, Bosko Radojkovic, Hopkinson Smith, Carlo Marchione, Tilmann Hoppstock gibi dünyaca ünlü eğitimci ve virtüözlerle çalışma fırsatı bulmuş ve Avrupa’daki pek çok konservatuvardan davet almıştır.Gitarist 2000 yılından bu yana uluslararası pek çok festivalde solist olarak sahne almış, konçertolar seslendirmiş ve pek çok eserin Türkiye ve dünya prömiyerlerini gerçekleştirmiştir.Kontrtenor Kaan Buldular
Kaan Buldular İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Opera-Şan Bölümü mezunudur. Öğrencilik yıllarında Lynn Trepel Çağlar ile çalışmıştır. İlk Türk kontratenor olan Kaan Buldular mezuniyetinin ardından İsviçre’de düzenlenen Opern Werkstatt ve Avusturya’da düzenlenen Avusturya Barok Akademisinin masterclasslarına katılmış, barok stil çalışmaları yapmış ve konserler vermiştir. 2003 yılından beri İstanbul Barok Topluluğu’nun üyesidir. İzmir Genç Solistler ve Antik Aryalar gibi çeşitli yarışmalarda dereceler alan Kaan Buldular, 2017 yılında Donizetti Müzik Ödülleri, Yılın Erkek Opera Sanatçısı ödülüne layık görülmüştür. Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası gibi Türkiye’nin önemli senfoni orkestralarıyla konserler veren Kaan Buldular, İsviçre, Almanya, Avusturya, Belçika’da da barok festivallerde solistlik yapmıştır. 2011 tarihinden bu yana İstanbul Devlet Opera ve Balesi bünyesinde sahnelenen Vivaldi’nin Yıldırım Bayezid, Handel’in Jül Sezar operasında başrollerde olan Kaan Buldular, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orketsrası ve Devlet Çoksesli Korosu’yla birlikte Carl Orff’un Carmina Burana isimli eserinde solist olarak görev almıştır ve Ankara Devlet Opera ve Balesi’nin sahnelediği Troya operasının da solistlerindendir. Kaan Buldular ayrıca Nişantaşı Üniversitesi Müzik Bölümü Şan Anadalı’nda öğretim görevlisidir.Sayfa düzeni: Tenise Yalçın evetbenim
İleti Haber: Pera Müzesi – Haber içerik:biletix40 TL olan konser biletleri Biletix’ten ve konser günü Pera Müzesi’nden temin edilebilir. Pera Müzesi Dostları biletlerini %50 indirimli olarak müzeden alabilir. Yerler sınırlıdır ve numaralı değildir.

Beğendiysen paylaş.

Yazar Hakkında

Sanatı, sanatçıyı, yaşamı paylaşmak…

Yorum yapın

Lütfen Güvenlik Kodunu Giriniz * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.