Zarife (otobankızı), Söz: Tevfik Yalçın, beste: G.Barış Bölükbaşı, solist Kıraç (Albüm: Benim Yolum)

Sözleri Tevfik Yalçın’a ait olan; sanatçı G.Barış Bölükbaşı’ nın “Zarife” adlı bestesi, pop-rock sanatçısı KIRAÇ’ın Mayıs 2007’ de müzik severlerle buluşan “Benim Yolum” albümünde yer aldı.
2003 yılında bestesi yapılan “Zarife” (Otobankızı); bir travestinin yaşamını anlatmaktadır. İlk kez sanatçı KIRAÇ’ın bir önceki albümü “Kayıp Şehir” de yer alması düşünülen şarkı; ancak 2007 “ Benim Yolum” albümünde 7. sırada yer almıştır. Kıraç’ ın 17 Haziran Pazar günü Harbiye Açık Hava Tiyatrosu’ nda verdiği albüm tanıtım konserinde; “Zarife” ilk kez canlı performansla müzik severlerle buluştu.

Bestelendiği andan itibaren gerek müziği ve gerekse sözleriyle büyük ilgi gören şarkı; konusunun alışıla gelmişin dışında olması, bestesindeki yüksek düzeydeki çalışma ve sanatçı KIRAÇ’ın bu şarkıdaki çok özel söyleyiş biçimi büyük beğeni topladı.

Albüm; TMC Müzik tarafından yapılmış ve on üç parçadan oluşmaktadır. Albümde yer alan şarkılar; Sana Mecburum: Beste Namık Nagdaliev, söz: Ömer Faruk Güney, Yıkık:Beste Kıraç, söz: Ümit Yaşar Oğuzcan, Utangaç: Beste ve söz: Kıraç, Bu Akşam Şarhoşum: Beste Namık Nagdaliev, söz: Cavidan Kaya, Ya Seninle Ya Sensiz: Beste: Selami Şahin, söz: Ahmet Selçuk İlhan, İster Sev İster Sevme: Beste ve söz:Kıraç, Zarife: Beste:Barış Bölükbaşı, söz: Tevfik Yalçın, Hayalimdeki Resim: Beste ve söz: Kıraç Orijinal ismi: ımerologıo monaxıas, beste: Skaltsounakıs, söz: Fecri Ebcioğlu, Benim Yolum: Orijinal ismi: Talagh, beste: Zaland Farıd, söz: Kıraç, Dayan: Beste ve söz: Kıraç,Yoruldum: Beste ve söz: Kıraç, Seyrime Gel: Beste: Namık Nagdaliev, söz: Kıraç, Arabesk Günler: Beste ve söz: Kıraç
"Zarife" Otobankızı,
Söz: Tevfik Yalçın
Beste G. Barış Bökükbaşı,
Solist: KIRAÇ 

Tevfik Yalçın: Otobankızı "Zarife" Yağlı boya 50X70 cm. 1998
Tevfik Yalçın: "Zarife"Otobankızı
Yağlı boya tuval ,
50X70 cm 1998

 Müzik dinle: Zarife

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir