2. Anadolu Tiyatro Ödülleri: Yılın Tiyatro Adamı ödülü’ ‘’Erhan Yazıcıoğlu’’, Emek Ödüllerinde ise ‘’Zihni Göktay’’ layık görüldü

0

YILIN TİYATRO ADAMI  ‘’ERHAN YAZICIOĞLU’’
YILIN EMEK ÖDÜLÜ "ZİHNİ GÖKTAY"

Zihni Göktay Ödül 2015 ‘’Zihni Göktay’’ ödülünü aşırken


101. Yılını yaşayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, bu yıl ikincisi düzenlenen Anadolu Tiyatro Ödülleri’nde 2 Ödül’e layık görüldü.

Zihni Göktay Erhan yazıcıoğlu

Yılın Tiyatro Adamı ödülü’ne layık görülen Erhan Yazıcıoğlu, 10 Aralık İnsan Hakları gününde ödül almaktan mutluluk duyduğunu belirtti.

Erhan Yazıcıoğlu ödül

Yılın Tiyatro Adamı ödülü’ne layık görülen Erhan Yazıcıoğlu

1951 yılında doğan Yazıcıoğlu, 17 yaşında girdiği Şehir Tiyatroları’nda 48. Yılını yaşıyor. Yarım asırdır Şehir tiyatrolarına hizmet veren Erhan Yazıcıoğlu 2014 yılında Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni olmuş ve göreve gelmesiyle pek çok yeniliğe imza atmıştır.

100. Yılında Erhan Yazıcıoğlu’nun yönetiminde Şehir Tiyatroları, kuruluşundaki enerjiyi sahiplenerek önemli atılımlarda bulundu. Repertuar dünya tiyatro klasikleri ve yerli yazarlarımızın eserleri ile zenginleştirildi. Darülbedayi Atölyesi adı altında gençlere ücretsiz tiyatro eğitimi verilmeye başlandı ve bu atölye ilk mezunlarını verdi. Kurucusu Muhsin Ertuğrul’u anmak ve sanata bakışını tartışmak için sempozyumlar düzenlendi. Talat Halman başta olmak üzere birçok değerli isim için anma törenleri düzenlendi.

Görev yaptığı ilk sezonda Şehir Tiyatroları 84 ödül alarak bir rekora imza atmıştır.

Gece’nin bir diğer önemli ödülü olan Emek Ödülü ise hayatını tiyatro sanatına adayan Zihni Göktay’a verildi. 1973 yılında Şehir Tiyatroları’na giren Zihni Göktay 75’in üzerinde oyunda rol almıştır. Lüküs Hayat müzikalinde 25 sene aralıksız sahneye çıkmıştır.

2. Anadolu Tiyatro Ödülleri 10 Aralık 2015 tarihinde Kent Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle sahiplerine teslim edildi.

Yılın Tiyatro Adamı Ödülü : ‘’Erhan Yazıcıoğlu’’

Emek Ödüllerinde ise : ‘’Zihni Göktay’’

___________________________________________________________________

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROLARI MÜDÜRLÜĞÜ
Darülbedayi Cad. No.3 Harbiye-ŞİŞLİ İSTANBUL
Basın ve Halkla İlişkiler – 0212 455 39 34 – 0212 455 39 35 / Faks: 0212 449 51 41
https://www.facebook.com/sehrintiyatrosu
https://twitter.com/sehir_tiyatrosu

e-mail: basin.yayin@ibb.gov.tr web: www.ibst.gov.tr

 

evetbenim4

Beğendiysen paylaş.

Yazar Hakkında

Sanatı, sanatçıyı, yaşamı paylaşmak…

Yorum yapın

Lütfen Güvenlik Kodunu Giriniz * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.