25.İzmir Avrupa Caz Festivali 16.Caz Afişi Yarışması Erzurum’dan

0

25.İzmir Avrupa Caz Festivali 16.Caz Afişi Yarışması Erzurum'dan
İKSEV’in düzenlediği 16. Caz Afişi Yarışmasını, Erzurum’dan katılan Özlem Yılmaz’ın afişi kazandı.
Beyza Kara ikinci,
Melih Kızıl ise üçüncü oldu.
Jüri Özel Ödülü Leyla Yaramış ve Gökhan Pahlı’ya verildi.
İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı’nın (İKSEV) açtığı “16. Caz Afişi Yarışması” sonuçlandı. Erzurum Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Yüksek Lisans Öğrencisi Özlem Yılmaz’ın çalışması 25. İzmir Avrupa Caz Festivali’nin afişi olarak seçildi.
Prof. Dr. Hakan Ertep, Cihangir Elmaskaya, Maksude Kılıç, Kutsal Lenger, Hüseyin Ekinciler, Okan Özgen ve Ayşe Tatari’den oluşan seçici kurul, ikinciliği Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü son sınıf öğrencisi Beyza Kara, üçüncülüğü ise İstanbul Şehir Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü Öğrencisi Melih Kızıl’ın çalışmalarına verdi. Erzurum Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Yüksek Lisans Öğrencisi Leyla Yaramış ve Grafik Sanatçısı Gökhan Pahlı’nın afişileri ise Jüri Özel Ödülüne layık görüldü.
16. Caz Afişi yarışmasına Türkiye’nin hemen her yerinden 300 Afiş katıldı. 9 afiş şartnameye uymadığı gerekçesi ile diskalifiye edildi.
Ödüllü afişlerle birlikte toplam 28 Afiş 25. İzmir Avrupa Caz Festivali süresince Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde sergilenecek. Ödüller ve katılım belgeleri Festival’in açılış konserinden önce verilecek.
Saygıyla duyurulur.
İKSEV Basın Danışmanlığı
Özlem Yılmaz Kimdir?
9 Ağustos 1994 Ordu doğumluyum. Ordu Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nden “Grafik ve Fotoğrafçılık” alanından mezun oldum. Daha sonra Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü’nde lisans eğitimimi tamamladım. Şuan Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nde yüksek lisans öğrencisiyim. 2013 yılında katıldığım Atatürk Üniversitesi Grafik Bölümü’nün Harran Üniversitesi’nde düzenlediği “Oradan Oraya” sergisine katıldım. Aynı yıl düzenlenen Şişe Cam’ın düzenlediği “Cam’da Sağlık Var” adlı projesinde 2 afiş çalışmam sergilenmeye değer bulundu. Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi 2013 yılında düzenlediği “Grafik1234” sergisine katıldım. 2014-2015 yılları arasında çeşitli workshoplara katıldım. 2016 yılından beri özellikle ilüstrasyon alanına ilgiliyim ve bunu grafik tasarımın her alanında kullanmaya özen gösteriyorum. Ayrıca bu alanda kişisel çalışmalarıma devam etmekteyim. 2016 yılı Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nin “Sınırları Geçerken”etkinliğine 
katıldım. Aynı yıl GRAFIST20 etkinkiğine katıldım. 2017 yılında İzmir Kültür ve Eğitim Vakfı’nın düzenlediği İzmir Caz Festivali Afiş Yarışması’nda 2 afiş çalışmamdan birisi sergileme, diğeri ise 31. İzmir Uluslararası Festival Afiş’i seçildi.

Sayfa düzeni: Tenise Yalçın evetbenim
İleti Haber: İKSEV/ İzmir Kültür Sanat Eğitim Vakfı

Beğendiysen paylaş.

Yazar Hakkında

Sanatı, sanatçıyı, yaşamı paylaşmak…

Yorum yapın

Lütfen Güvenlik Kodunu Giriniz * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.