Boğaziçi Caz Korosu Gümüşlük Konseri

http://www.gumuslukfestival.org/

Boğaziçi Caz Korosu Bodrum’a bayram hediyesi oldu

 
Gümüşlük’ün yeni gözde konser mekânı Koyunbaba Antik Taş Ocağında bayramın üçüncü günü sahne alan Boğaziçi Caz Korosu, Bodrum’a bayram hediyesi oldu. Let’s Bodrum! 10. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali kapsamında sahneye çıkan, 16 kişiden oluşan koro, sahnedeki performansıyla büyük ilgi topladı.
 
Son zamanlarda sosyal sorumluluk anlayışıyla adından sıkça bahsettiren Boğaziçi Caz Korosu, müzikal yönüyle de birçok başarıya imza atmış, yurtdışından birçok ödülle dönmüş bir grup olarak dikkat çekiyor. 10 Ağustos Cumartesi akşamı antik taş ocağında festival sahnesinde hayranlarıyla buluşan koro, türkü ve yabancı sözlü klasikleşmiş eserlere yaptıkları yorumlarla seyirciden büyük alkış aldı.
 
Biletleri günler önce tükendi
Bu yıl onuncu yılını kutlayan, klasik müzik festivalleri arasında seçkin bir yer edinen Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali, her yıl programında özgün performanslara ve caz konserlerine de yer veriyor. 2500 yıllık tarihi konser salonunda gerçekleşen ve biletleri günler önce tükenen Boğaziçi Caz Korosunun iki saati aşan konserini bin civarında müzik tutkunu izledi. 
 
Programda yerli ve yabancı sözlü eserleri seslendiren Boğaziçi Caz Korosu, Moses Hogan’ın “Hold On”; Anders Edenroth’dan “Words”; Hasan Uçarsu’dan “Güzelleme”; Eric Whitacre’den “With a Lily in Your Hand”; Muammer Sun’dan “Entarisi Ala Benziyor”; Hakan Önsöz’den “Kızılcıklar Oldu Mu” gibi eserleri seslendirdiler. Grup ayrıca koro şefi Masis Aram Gözbek’in düzenlemesiyle “Sabahın Seherinde Ötüyor Kuşlar” adlı esere de yer verdi.
 
Biste çapulcu uyarlamalarını seslendirdiler
Konser bitiminde dinleyicilerin yoğun isteği üzerine tekrar sahneye gelen Boğaziçi Caz Korosu, Gezi direnişi uyarlamaları olan ve sözlerini koro üyesi Kürşat Duygulu’nun yazdığı orijinalleri Muammer Sun’a ait olan “Çapulcu musun” ve Hakan Önsöz’ün “Çapulcular oldu mu?” adlı türküleri seslendirdi. Gümüşlük’e ilk kez gelen koro, Bodrum’daki ilk konserini festival kapsamında verdi. Koro üyeleri, çok sıcak bir ekip tarafından karşılandıklarını belirterek, “Bizim için açık havada konser yapmak kolay değil, bu sıcaklık sayesinde çok güzel geçti. Çok güzel bir organizasyon, umarız bir sonraki yıl da burada oluruz. Seyircinin coşkusu bizim üzerimizde çok olumlu oldu” dediler.
 
 
Boğaziçi Caz Korosu Konseri'nden
Görsel Seçkiler

 

 


Görseller: Eren Levendoğlu

 

 
Festival Sponsorları
Festival Ana Sponsoru, Let's Bodrum (Let's Bodrum'un Ana sponsoru: İş Bankası; Let’s Bodrum sponsorları: Türkcell, HaberTürk, EtsTur, Mudo, Mobilera); Festival Co-sponsorları, Kempinski Barbaros Bay, Bosch; Festival Kurumsal Sponsorları, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Bodrum Belediyesi, Gümüşlük Belediyesi, BODTO, TURSAB; Festival Basın Sponsorları, Sabah Gazetesi, Bodrum Ajans; Diğer Sponsorlar, Gümüşkaya Sitesi, THY, Victoria's, Otel Gümüşlük, Dobrum Bilgisayar, Limon Restoran, Günbatımı Restoran, Ekin Ofset, Studio Nord, Koçteş Elektrik, Erenler Sofrası. 
 
Let’s Bodrum! 10. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali sonraki konserler
11 Ağustos – Let's Bodrum Presents, İlhan Erşahin's Istanbul Sessions
16 Ağustos – Carlo Domeniconi & Derek Gripper (Gitar, İtalya) Kempinski Barbaros Bay sponsorluğunda
 
 
İletişim
0 537 656 71 27

 
Sayfa Düzeni: Tenise Yalçın evetbenim
tenise@evetbenim.com
Bilgi: Eren Levendoğlu – <gumuslukfestival2@gmail.com>
http://www.gumuslukfestival.org