Boğaziçi Caz Korosu Zorlu Center PSM de


Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi
http://www.zorlucenterpsm.com/tr

Boğaziçi Caz Korosu
31.01.2015 Cumartesi, saat: 20:30
Ana Tiyatro / Caz
Zorlu Center Permans Sanatları Merkezi
 
Yürüttüğü ve yer aldığı sıra dışı projelerle Türkiye'de koro müziğinin öncüsü kabul edilen, 2 dünya şampiyonluğu dahil uluslararası arenada sayısız başarıya imza atmış Boğaziçi Caz Korosu, geçtiğimiz ekim ayında da, Fransa'da düzenlenen ve dünya koro müziğinin zirvesi olarak kabul edilen Polyfollia'ya davet edilen uluslararası 11 ekipten biri olarak, festival tarihinde Türkiye'yi temsil eden ilk koro olmanın gururunu yaşadı. Büyük ölçüde yenilenmiş kadrosu ve yoğun çalışma temposuyla, önemli projelerde yer almaya devam eden ve konser programlarını sürdüren koro, bu kez Zorlu Performans Sanatları Merkezi sahnesinde müzikseverlere çok özel bir performans sunmaya hazırlanıyor!
Ali Kocatepe, Nil Karaibrahimgil ve Yasemin Mori'nin konuk sanatçı olarak yer alacağı bu çok özel gecede, anket sonuçlarına göre belirlenecek olan bir parçanın tüm dinleyicilerle birlikte söylenmesinin yanı sıra, meraklıları için Şef Masis Aram Gözbek ve koro üyeleriyle interaktif bir söyleşi de gerçekleştirilecek. Zamanın su gibi akacağı, izleyenlere daha önce hiç yaşamadıkları çok farklı bir deneyimi tattırmaya hazırlanan bu çok özel performans, sürpriz sanatçıların koroyla birlikte seslendireceği şarkılarla daha da renklenecek.
 
Boğaziçi Caz Korosu'nun dünya çapındaki başarıları:
2008 yılında Avusturya'da düzenlenmiş olan ''Vokal Total'' isimli dünya çapındaki en prestijli "A Cappella" yarışmasında, pop ve caz kategorilerinde "gümüş diploma" ödülüne layık görüldü. 2010'da Çin'de düzenlenen 6. Dünya Koro Olimpiyatları'nda Çağdaş Müzik kategorisinde "dünya ikincisi", Oda Korosu ve Caz kategorilerinde ise "dünya üçüncüsü" oldu ve üç altın diploma ile Türkiye'ye döndü. 2011'de ise Avusturya'da düzenlenen Dünya Koro Şampiyonası'nda, Çağdaş Müzik ve Folklor kategorilerinde "DÜNYA ŞAMPİYONU", Karma Korolar kategorisinde ise "Dünya İkincisi" oldu ve şampiyonların yarıştığı Grand Prix'de ise 2 altın madalya kazanarak toplam 5 altın madalya ile Türkiye'ye döndü. Koro son olarak 2012 yılında Amerika'da düzenlenen 7. Dünya Koro Olimpiyatları'ndan 3 altın madalya ve Macaristan'da düzenlenen Cantemus 9. Uluslararası Koro Festivali'nde de 1 altın madalya kazandı. Mayıs 2014'te Bulgaristan'da düzenlenen ve European Grand Prix organizasyonunun 6 ayağından biri olan 35th International May Choir 
Competition'dan da "Karma Korolar Birinciliği" ve "Genç Şef Özel Ödülü" ile döndü. Koro son olarak, Ekim 2014'te Fransa'da düzenlenen ve koro dünyasının zirvesi olarak kabul edilen dünyaca ünlü koro festivali Polyfollia'ya özel olarak davet edilen 11 topluluğun içinde yer alarak, bu festivalde Türkiye'yi temsil eden ilk koro olma niteliğine sahip oldu.
www.bogazicicazkorosu.com 
 
* Bu etkinlik 7 yaş ve üstü çocuklar için uygundur ve bilete tabidirler. 
* 7 yaş altındaki çocuklar etkinliğe kabul edilmeyecektir.
– See more at: http://www.zorlucenterpsm.com/tr/bogazici-caz-korosu#sthash.qZL6lYsl.dpuf


Sayfa düzeni: Tenise Yalçın evetbenim

tenise.yalcin@gmail.com 
İleti Haber: Zorlu Center
Haber İçerik ve Görseller:
Zorlu Center PSM/ 
http://www.zorlucenterpsm.com/tr

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir