ÇDSO: Film Müzikleri Konseri 13 Nisan 2018

0

Film Müzikleri Konseri
13 Nisan 2018 Cuma, saat: 20:00 
Büyükşehir Belediyesi Konser Salonu/Adana
Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası (ÇDSO) muhteşem bir konser vermeye hazırlanıyor. Orkestra şefi Ginks GLİNKA yönetiminde gerçekleştirilecek olan konserde Ezgi ALAŞ (vokal), Ezgi Su APAYDIN (keman) ve Atahan KAYA (gitar)solist olarak yer alacaklar. 
Programda orkestrasyonunu Yusuf YALÇIN’ın yaptığı popüler film müziklerinden seçmeler Adanalı sanat severlerin beğenisine sunulacakKaçırılmaması geren bu konser, 13 Nisan 2018 Cuma akşamı saat 20.00’de Büyükşehir Belediyesi Konser Salonu’nda izlenebilecek.
ÇDSO:
Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası 1988 yılında kurulmuştur.17 kişilik küçük bir kadroyla çalışmalarına başlayan ÇDSO,Adana’nın düşman işgalinden kurtuluş günü olan 5 ocak 1992 tarihinde ilk konserini vermiştir. Daha sonra sanatçı sayısı 46 kişiye ulaşan orkestra, Çukurova Filarmoni derneğinin katkıları ile konserlerini gerçekleştirmektedir. Bugün dışardan ek takviyeler ile 70 ‘e ulaşan sanatçısıyla topluma klasik müzik sevgisi aşılayan ÇDSO, enerjisini salonların dışına taşıyarak, köylerde,  cezaevlerinde, hatta göçebe çadırlarında  klasik müzik konserleri vermektedir. ÇDSO uluslararası turnelerde de Türkiye’yi dünyada başarıyla temsil etmektedir.

Sayfa düzeni: Tenise Yalçın evetbenim
İleti Haber: Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası 13 Nisan 2018 Konser basın bülteni

Beğendiysen paylaş.

Yazar Hakkında

Sanatı, sanatçıyı, yaşamı paylaşmak…

Yorum yapın

Lütfen Güvenlik Kodunu Giriniz * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.