ÇDSO: Server Ganiyev’i Anma Konseri(20 Nisan 2018)

0

“Server Ganiyev'i Anma Konseri"
20 Nisan 2018 Cuma, saat: 20:00
Büyükşehir Belediyesi Konser Salonu/Seyhan-Adana

Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası (ÇDSO), klasik müzik konserlerine devam ediyor.
1935 yılında Bakü’de doğan ve 2010 yılında Ankara’da vefat eden,Bilkent Senfoni Orkestrası kurucularından biri olan, Azerbaycan Devlet Keman Sanatçısı Prof. Dr. Server GANİYEV’i anma adına düzenlenecek bu konser, Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası’nın şefi Orhan ŞALLIEL yönetiminde gerçekleşecek.
Programda; Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müdürü keman sanatçısı Toğrul GANİYEV solist olarak sahne alacak ve R.HACYEV’in Keman Konçertosunu seslendirecek.
Programın ikinci yarısında ÇDSO, P.İ.ÇAYKOVSKİ’nin Senfoni no.6 “Patheique” adlı eseri Adanalı sanat severlere sunacaklar.
ÇDSO:
Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası 1988 yılında kurulmuştur.17 kişilik küçük bir kadroyla çalışmalarına başlayan ÇDSO,Adana’nın düşman işgalinden kurtuluş günü olan 5 ocak 1992 tarihinde ilk konserini vermiştir. Daha sonra sanatçı sayısı 46 kişiye ulaşan orkestra, Çukurova Filarmoni derneğinin katkıları ile konserlerini gerçekleştirmektedir. Bugün dışardan ek takviyeler ile 70 ‘e ulaşan sanatçısıyla topluma klasik müzik sevgisi aşılayan ÇDSO, enerjisini salonların dışına taşıyarak, köylerde,  cezaevlerinde, hatta göçebe çadırlarında  klasik müzik konserleri vermektedir. ÇDSO uluslararası turnelerde de Türkiye’yi dünyada başarıyla temsil etmektedir.

Sayfa düzeni:Tenise Yalçın evetbenim
İleti Haber: Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası 20 Nisan 2018 tarihli Konser basın bülteni

Beğendiysen paylaş.

Yazar Hakkında

Sanatı, sanatçıyı, yaşamı paylaşmak…

Yorum yapın

Lütfen Güvenlik Kodunu Giriniz * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.