EVİN SANAT GALERİSİ YENİ SEZONU PORTRELER SERGİSİYLE AÇIYOR.

EVİN SANAT GALERİSİ YENİ SEZONU ‘PORTRELER’ SERGİSİYLE AÇIYOR.

28 Eylül- 9 Kasım 2013


Nuri İyem Çığlık 55x45cm 1960 Duralit Üz. YB

 
Evin Sanat Galerisi sezonun beklenen açılışını birlikte çalıştığı sanatçılarının daha önce sergilenmemiş eserlerinden oluşan ''Portreler'' sergisi ile yapıyor.
 
Sanat tarihi boyunca varolan ve her dönemde önemli bir yeri olan ‘portre’, salt modelin dış görünüşünü değil, aynı zamanda modelin ruhsal ve duygusal durumunu sanatçının gözünden yansıtır. Sanatçı, karşısındaki ifadeyi hem içinde yaşadığı dönemin hem de kendi iç dünyasının etkisiyle yorumlar.
 
Evin Sanat Galerisi’ndeki portre sergisi, farklı kuşaklardaki on ressamın kendilerine özgü üsluplarıyla ortaya koydukları portrelerinin yanı sıra Nasip İyem ve Rahmi Aksungur'un büstlerini bir araya getiriyor.


Neş'e Erdok A'nın Portresi, 100x80cm 2013 Tuval Üz. Y

 
Sergide Nuri İYEM’in alışılagelmiş Anadolu kadını portrelerinden farklı olarak 1953'te yaptığı ünlü besteci Beethoven portresi gibi farklı eserleri de yer alıyor. Türk resminin yaşayan en büyük ustalarından Neş’e ERDOK'un portrelerinin yanı sıra özgün portreleriyle Cansen ERCAN, bilinçaltı okumalarıyla ürettiği portreler ileTemür KÖRAN, güncel konuları irdelediği resimleriyle Hakan GÜRSOYTRAK ''Portreler'' sergisinin önemli isimleri.
 
Özellikle kadın portreleriyle dikkat çeken Zulal, kişisel sergilerinde portre geleneğini sıklıkla vurgulayan Emin TURAN ve Hakan CİNGÖZ'ün eserlerine Setenay ALPSOY ve Aylin ZAPTÇIOĞLU’nun bu sergi için ürettikleri resimleri eşlik ediyor.
 
Portreler Sergisi 28 Eylül- 9 Kasım 2013 tarihleri arasında Pazar günü hariç her gün Evin Sanat Galerisi’nde devam edecek.
 

 Haber Kaynak: Eda Çekil eda@evin-art.com

Evin Sanat Galerisi
Büyük Bebek Deresi Sokak No:13 Bebek 34342 İstanbul
Tel:+90(212)265 81 58 Faks:+90(212)257 76 75
www.evin-art.com  galeri@evin-art.com

 

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir