İBB Şehir Tiyatroları 28. Genç Günler…

İBB Şehir Tiyatroları 28. Genç Günler Başladı

“Dünya Hepimize Yeter!”

9-19 Mayıs 2012

 İBB Şehir Tiyatroları 28. Genç Günler Sona Erdi

 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın düzenlediği İstanbul’un en eski, en etkin ve en genç festivali olan 28. Genç Günler sona erdi.
 
9-19 Mayıs 2012 tarihleri arasında düzenlenen ve “Dünya Hepimize Yeter!” temasıyla dikkat çeken 28. Genç Günler kapsamında bu yıl dördüncüsü düzenlenen Ayça Telırmak Liselerarası Tiyatro Ödülleri’nde, 7 dalda verilen ödüller sahiplerini buldu.
 
En İyi Reji Ödülü’ne Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi’nden “Turandot ve Aklayıcılar Kongresi” adlı oyunun rejisiyle Rıfat Magriso layık görülürken, Övgüye Değer Oyun Ödülü, TEV İnanç Türkeş Özel Lisesi’nden “Üç Kuruşluk Opera”ya verildi.
 
Övgüye Değer Kadın Oyuncu Ödülü TEV İnanç Türkeş Özel Lisesi’nden “Üç Kuruşluk Opera”daki rolüyle Kübra Arı’ya verilirken, Övgüye Değer Erkek Oyuncu Ödülü yine “Üç Kuruşluk Opera”daki rolüyle Kaan Yalçın’ın oldu.
 
En İyi Kostüm Ödülü’nü Şişli Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi “Düzmece Müzikal” adlı oyunla alırken, En İyi Dekor Ödülü’ne Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi “Turandot ve Aklayıcılar Kongresi” adlı oyunla layık görüldü.
 
Jüri Özel Ödülü’nü ise Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi “Martı” adlı oyunla, Kâğıthane Gültepe Lisesi “Ne Dersin Azizim?” adlı oyunla, Otakçılar Lisesi “İki Efendinin Uşağı” adlı oyunla, Esenyurt Kıraç İMKB Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi “Guguk Kuşu” adlı oyunla aldı.
 
Ödüller, 19 Mayıs 2012 tarihinde Ümraniye Sahnesi’nde düzenlenen törenle sahiplerine verildi.
 
 
İBB Şehir Tiyatroları 28. Genç Günler Başladı
 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın düzenlediği 28. Genç Günler festivali başladı. 9-19 Mayıs 2012 tarihleri arasında gerçekleştirilecek 28. Genç Günler’in bu yılki teması “Dünya Hepimize
Yeter!”…


Başkalaşım: Dans Tiyatrosu, İBB Genç Tiyatro

 
Kadıköy Haldun Taner Sahnesi’nde İBB Şehir Tiyatroları Genç Tiyatro’nun hazırladığı Başkalaşım adlı dans tiyatrosu ile Kambur adlı oyun sahnelenecek. Ayrıca, Tiyatro Birdenbire, Savaş Dinçel Tiyatrosu, Ata Drama, Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Beykent Üniversitesi GSF Oyunculuk Bölümü, İstanbul Genç Sanat Tiyatrosu, Birlik Sanat, Bağcılar Belediyesi, Kadıköy Belediyesi Tiyatro Gönüllüleri, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Tiyatro Kulübü, Müzikalci adlı tiyatro gruplarının oyunları seyirciyle buluşacak. Genç Tiyatro’nun Yuvaya Dönmek adlı oyunu ise Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi’nde sahnelenecek.
 
Ümraniye Sahnesi’nde, 18 lisenin katıldığı Ayça Telırmak adına düzenlenecek Liselerarası Tiyatro Buluşması’nda; Kabataş Erkek Lisesi, Özel Saint Michel Lisesi, Özel Ataşehir Adıgüzel Güzel Sanatlar Lisesi, TEV İnanç Türkeş Özel Lisesi, Özel Üsküdar Amerikan Lisesi, İstanbul Anadolu Lisesi, Kağıthane Gültepe Lisesi, Vefa Lisesi, Aka Koleji, Orhan Cemal Fersoy Lisesi, Esenyurt Kıraç İMKB Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Ahmet Keleşoğlu Anadolu Lisesi, Otakçılar Lisesi, Şişli Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Ataköy Lisesi, Üsküdar Burhan Felek Lisesi, Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi’nden tiyatro grupları oyunlarını sahneleyecek.
 
18. Bedia Muvahhid Ödül Töreni, 11 Mayıs 2012 tarihinde izleyicisiyle buluşacak.
 
 
28. Genç Günler kapsamındaki tüm gösterimler ücretsiz…
 
 
İyi seyirler…
 
 

  GENÇ GÜNLER PROGRAM

________________________________________________________
 
İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROLARI
Genel Sanat Yönetmenliği – 0212 4553940
Basın Halkla İlişkiler – 0212 2191078 / Faks: 0212 2259276 e-mail: basin.yayin@ibb.gov.trweb: www.ibst.gov.tr

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir