İBB Şehir Tiyatroları Emekli Sanatçısı Hamit Akınlı yı Yitirdi.

 
İBB Şehir Tiyatroları Emekli Sanatçısı
Hamit Akınlı’yı Yitirdi.

Hamit Akınlı: Emekli sanatçı İBB Şehir Tiyatroları
Hamit Akınlı (1924 – 16 Mayıs 2013)
 

 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, emekli sanatçısı Hamit Akınlı’yı yitirmenin üzüntüsünü yaşıyor.
 
İBB Şehir Tiyatroları sanatçısı Hamit Akınlı, 1924 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Şehir Tiyatrosu’nda 1947 yılında sahneye çıkmaya başladı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın sanatçı, yönetmen ve yerinden yönetim döneminde Fatih Bölgesi’nde  Sanat Yönetmenliğin’de bulunan Akınlı 16 Mayıs Perşembe günü vefat etmiştir.
 
 
Cenazesi, 17 Mayıs 2013 tarihinde Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde saat 11.00’de düzenlenecek anma töreninden sonra, Teşvikiye Camii'nde kılınacak öğle namazını müteakip Ayazağa Mezarlığı’na defnedilecektir.
 
 
Yönettiği  Oyunlardan Bazıları:
 
Kıral Lear, Şeytan Tohumu,Nam-ı Diğer Parmaksız Salih, Aşk Uyumaz,Faust, Karanlık, Olan Oldu, Tebeşir Dairesi, Deli Saraylı, Don Juan, Gelir Vergisi Mektebi, Şafakta Gelen Kadın, Hep ve Hiç, Eski Şarkı, Ölü Kıraliçe, Bir Gemim Var, Soygun, Yavru Kartal, Herşeye Rağmen, Sokakta, Verona’lı İki Asılzade, Cyrano de Bergerac, Köprüden Görünüş, On İki Öfkeli Adam, Hamlet, Mine, Birtakım İnsanlar, Mektep Arkadaşı, Çıplakları Giydirmek, Sahildeki Kanape, Pusuda, Aman Avcı, Hesapta Bu Yoktu, Hamdi ve Hamdi, Kerpiç Mehmet, Yanlışlıklar Komedyası, İsyancılar, Sultan Gelin, Orman, Gültepe Oyunları, Düğün ya da Davul, Çıplakları Giydirmek, Ay Battı, Akvaryum, Mariana Pineda, Gizli Oturum,  Ali ve Küçük Hafiyeler, Bu Ölü Kalkacak, Bernarda Alba’nın Evi, Çil Horoz…
 
 
 

 
İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROLARI
Genel Sanat Yönetmenliği– 0212 455 39 00
Basın Halkla İlişkiler – 0212 455 39 34 – 0212 455 39 35 / Faks: 0212 449 51 41
https://www.facebook.com/istanbulsehirtiyatrosu
https://twitter.com/sehir_tiyatrosu
e-mail: basin.yayin@ibb.gov.tr web: www.ibst.gov.tr

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir