İKSEV’den Teşekkür Mektubu

016.07.2018
Sayın Tenise Yalçın,
İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı’nın (İKSEV) katkılarınızla düzenlediği 32.Uluslararası İzmir Festivali, 26 Mayıs – 7 Temmuz 2018 tarihleri arasında başarıyla gerçekleştirilmiştir.
Başlangıcından bu yana festivaller kültürler arası diyalogu pekiştirmiş, geçmişin mirasını kutlarken, geleceğe kültürel değerler aktarmış organizasyonlar olmuştur.
Avrupa Birliği’nin “Avrupa Kültürel Miras Yılı” ılan ettiği 2018 yılında EFA’nın öne çıkardığı ilk on festival arasında yer alan 32.Uluslararası İzmir Festivali’nin bu bilinçle hazırlanan programında on konser yer almış, Festival Süresince dört yeni iki de yeni uyarlama eserin dünya prömiyerleri yapılmıştır.
Avrupa Festivaller Birliği(EFA) Yönetim Kurulu Başkanı Gent Valisi Jan Briers ve Yönetim Kurulu üyelerinin de ağırlandığı 32.Uluslararası İzmir Festivali, davet ettiği değerli sanatçılar, nitelikli konserler ve sanatseverlerin artan ilgisiyle “İzmir’i marka kent” olarak tanıtmak amacıyla yapılan çalışmalara çok olumlu katkılar sağlamıştır. Kültür ve Sanat’ın seçkin örneklerini sergilerken kent ve ülke tanıtımını en iyi şekilde yapma çabamızda Festivalimize verdiğiniz destek büyük önem taşımaktadır.
Uluslararası İzmir Festivali’nin bu günkü tanınırlığını kazanmasında en büyük pay Festivalimizi izleyen basın mensuplarınındır. Her zaman olduğu gibi 32.Uluslararası İzmir Festivali’nde de desteğinizi yanımızda hissettik. Bize moral ve güç veren samimi çabalarınız için müteşekkiriz.
İşlerinizde başarılar diler saygılar sunarız.
Filiz Eczacıbaşı Sarper
Yönetim Kurulu Başkanı
Sayfa düzeni: Tenise Yalçın evetbenim
Bilgi: Onur Acımaz/İKSEV

Beğendiysen paylaş.

Yazar Hakkında

Sanatı, sanatçıyı, yaşamı paylaşmak…

Yorum yapın

Lütfen Güvenlik Kodunu Giriniz * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.