Karlar Kraliçesi, Müzikli Çocuk Oyunu: Ankara DT Yeni Oyun

ANKARA DEVLET TİYATROSU’NDAN
MÜZİKAL ÇOCUK OYUNU
“KARLAR KRALİÇESİ”NE
PRÖMİYER
 

 

 
Ankara Devlet Tiyatrosu, yeni çocuk oyunu “Karlar Kraliçesi”nin ilk temsilini 18 Nisan 2012 Çarşamba günü Saat 11:00’de Şinasi Sahnesi’nde verecek.Aynı sahnede 19, 20 Nisan tarihlerinde temsil edilecek olan oyun; 24 – 30 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan “Devlet Tiyatroları 8. Küçük Hanımlar Küçük Beyler Uluslararası Çocuk Tiyatroları Festivali” kapsamında da 28 Nisan’da Altındağ Tiyatrosu’nda, 29 Nisan’da Küçük Tiyatro’da Saat 11:00 ve 14:00’de izleyecileri ile buluşacak.
 
Hans Christian Andersen’den Adrian Mitchell’in oyunlaştırdığı, Çağman Pala’nın dilimize çevirdiği oyunun yönetmeni Sabri Özmener. Yönetmen yardımcısı ise Çağman Pala.

Dostluk, inanma, cesaret temalarını işleyen ve 7 yaş üstü çocuklara önerilen oyunun: Dekor ve ışık tasarımı Kerem Çetinel’e, kostüm tasarımı Ceren Karahan’a ait. Orijinal müzik Richard Peaslee’nin. Müzik direktörü Kemal Günüç, koreograf Gizem Erden. Şan çalıştırıcısı ise Nihal Erdoğan.
 
“Karlar Kraliçesi”nde; Şivan Binici, Özge Mirzalı, Buket Türkyılmaz, Özgür Keçeci, Özlem Gür, Demet Kızılay, Damla Paksoy Vural, Meray Tunç, Kemal Okan Özkan, Arda Saygın, Aylin Dinç, Başak Güleç, Dilan Kart, Eşref Ergü Pişirici, Gizem Çanka, İpek Demir, Hasan İrfan Buzcu, Kerem Kayhan, Mert Özcan, Murat Kesim, Tuba Kurt ve Zerrin Çağlar rol alırken; Orkestra’da;Kemal Günüç, Döndü Dulkadir, Emre Kaya, Ilgit Dağüstün, Ercan Yavuz veHasan Yiğit Bakkalcı görev alıyor.

 
Konu:Gerda ve Kai bir İskandinav şehrinde, büyükanneleri ile bir tavan arasında yaşayan iki yakın arkadaştır. Karlar Kraliçesi, Kai’a büyü yaparak kaçırır ve onu Kuzey Kutbu’ndaki buzdan sarayına götürür. Oyun, cesur Gerda’nın arkadaşını kurtarmak için çıktığı yolculuğu anlatır. Gerda, bu tehlikeli yolculukta kimi zaman ona yardım eden iyi kalpli kimi zaman da onu engellemeye çalışan kötü niyetli kişilerle ve hayvanlarla karşılaşır. Ama arkadaşına olan sevgisi sayesinde, sonunda kraliçenin sarayına ulaşır ve…

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü 06050 Ulus/ANKARA Tel: 0312 309 39 20 Tel-Fax: 0312 311 95 19
e-mail: basin@dtgm.gov.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir