Konser: Golden Horn Brass Beşlisi


http://goldenhornbrass.com/

Golden Horn Brass Konseri
01.11.2013 Cuma, saat: 20:00
Bakırköy Cem Karaca Kültür Merkezi

Golden Horn Brass, 01.11.2013 Cuma günü, saat: 20:00 de Bakırköy Cem Karaca Kültür Merkezi'nde müzikseverlerle buluşuyor.
Programda; "Barok Müzik'ten çoksesli türkülerimize uzanan oldukça geniş bir repertuvarımız olacak" bilgisini veren Begüm Gökmen Azimzade, konsere tüm müzikseverleri davet ediyor.

 

 
Ülkemizin önde gelen sanatçılarından oluşan Türkiye’nin “ilk” bakır nefesli beşlisi GOLDEN HORN BRASS ; “Bakır Nefesli Enstrümanları” konserler aracılığıyla daha yaygın ve popüler hale getirmek amacıyla Begüm (Gökmen) Azimzade tarafından kurulmuş ve çalışmalarına 2004 Temmuz ayında başlamıştır. Bünyesindeki sanatçıların hepsi klasik batı müziği eğitimi almış olup, halen Bilkent Senfoni Orkestrası, İstanbul Devlet Opera ve Balesi Orkestrası, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarındaki görevlerinin yanı sıra bu grup ile sanat yaşamlarını sürdürmektedir. Klasik, jazz, pop, Anadolu ezgileri ve tüm bu türleri kendi üslubu ile birleştirip ülkemiz ve dünya kültürlerinin müziksel sentezini oluşturan geniş bir repertuvara sahiptir.
2 trompet, korno, trombon ve tubadan oluşan grup, okullarda, açık hava ve kapalı salonlarda gerçekleştirdikleri konserlerin yanı sıra  kutlama, açılış, kokteyl, lansman, kongre, sempozyum gibi özel etkinliklerde de yer almaktadır.

 

 

Begüm Gökmen Azimzade, korno

1991 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’nin açmış olduğu sınavı kazanarak Prof. Mahir Çakar ile korno eğitimine başlayan Begüm (Gökmen) Azimzade, yüksek şeref derecesi ile 2000 yılında mezun oldu. 2002′de Yüksek Lisans eğitimini Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvar’ında Cem Köse ile tamamlamıştır. Halen  Sanatta Yeterlik tez aşamasındadır. Golden Horn Brass Quartet adıyla başlayıp beşliye dönüşen Golden Horn Brass grubuyla Türkiyede bir ilke imza atmış ve profesyonel anlamda konserlerine halen devam eden grubun kurucusu ve üyesidir. Halen Mimar Sinan Universitesi Devlet Konservatuvarında Araştırma Görevlisi olarak ders vermeye devam etmektedir.


 

Dilan İlhan, trombon
1981 yılında İstanbul da doğdu. İlk müzik derslerini İstanbul Devlet Opera ve Balesi tuba sanatçısı olan babası Mehmet Selek’ den aldı. 1992 de İstanbul Devlet Konservatuarında trombona Murat Demiral ile başladı.1998 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarına geçiş yaparak lisans eğitimini burada tamamladı. 2000 yılında İstanbul Devlet Opera ve Balesi trombon sanatçısı oldu halen orkestra sanatçısıdır.


 

Julian Lupu, trompet
Romanya`da doğdu.Öğrenimini Romanya’da “George Enescu” Akademisinde İoan Rusu ile çalıştı. Diplomasını solo trompet ve pedagoji dalında aldı. National Concours of İnterpretation 1989,1991,1992,Constanta 1992(Romanya),Bayreuth 1990(Almanya) da ödüller aldı.Halen Bilkent Senfoni Orkestrasında solo trompet ve grup sefliği görevlerini sürdürmektedir aynı zamanda Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi öğretim görevlisidir.


 

Elmar Azimzade, trompet
8 yaşında Azerbaycan’da ünlü çocuk müzik eğitimci ve orkestra şefi olan babası Refik Azimov ile trompet eğitimine başlamış ve Bakü Devlet Müzik Akademisi’nden 1993 yılında trompet branşından Yüksek Lisansı tamamlayarak mezun olmuştur. "Dünya Trompetçiler Derneği Başkanı" ünlü Timofey Dokşitser’in sınıfında Lise eğitimini tamamladı ve 1982′de Bakü’de düzenlenen Ulusal Üflemeli Sazlar Yarışması’nda Birincilik,1984 yılında Bakü’de açılan Kafkas Uluslararası Müzik İcracılarının Yarışmada ise Üçüncülük ödülünü kazandı. 1995 yılından bu yana İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nin orkestrasında solist trompetçi olarak çalışmaktadır.


 

Noriyoshi Murakami, korno
1978 Yılında Japonya’da doğan Yoshi; ilk olarak 1993 yılında Tuba eğitimine Hiroyuki Matsushita ile başladı. 1997-2000 yıllları arasında Showa Akademisinde Kensuke Yao ile çalıştı.1995 yılında solo enstruman dalında birincilik ödülü,1998 yılında 3.lük ödülü kazandı. 2010 yılında Bilkent Senfoni Orkestrasını kazanarak hem Tuba sanatçısı hem de pedagog olarak Turkiye’ye yerleşmis ve Golden Horn BRASS ile çalışmaktadır.
 

GOLDEN HORN BRASS KONSERİ'nden Görsel Seçkiler
Bakırköy Cem Karaca Kültür Merkezi


Begüm Gökmen Azimzade, Julian Lupu,Noriyoshi Murakami, Elmar Azimzade, Dilan İlhan


Begüm Gökmen Azimzade, Julian Lupu


Begüm Gökmen Azimzade, Julian Lupu, Noriyoshi Murakami, Elmar Azimzade, Dilan İlhan
Görsel Seçkiler Begüm Gökmen Azimzade facebook sayfasından alıntıdır

 


Sayfa düzeni: Tenise Yalçın evetbenim
tenise@evetbenim.com
Haber Bilgi: Begüm Gökmen Azimzade
Golden Horn Brass görseller: Golden Horn Brass Beşlisi: http://goldenhornbrass.com/
 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir