KUŞADASI KUŞ-TAD TİYATRO YOPLULUĞU SEZONU AÇTI.

Hülya Özkan ve Serpil Topaloğlu’nun öykülerinden yola çıkarak “Aslında Hepimiz Deliyiz” adlı tiyatro oyununu yazan Behram Su, 2011 yılının Şubat ayı başlarında provalara başladı. Türk Anneler Derneği çatısı altında KUŞ-TAD Tiyatro Ekibi tamamen gönüllü üyelerden ve öğrencilerden bir bütün oluşturmuşlardı. Büyük özveriyle hazırlandıkları oyun 08 Mart 2011 günü Kuşadası Kütüphane Salonu Tiyatro Salonunda ilk gösterimini yaptı.

Muhteşem oyun küçük salonda sıcak seyircisiyle kavuştu. Bu oyunda başka bir tat vardı. Yılarca büyükşehirde yaşamış Devlet Tiyatrolarında hiçbir oyunu kaçırmayan ben böyle bir oyun izlememiştim. Bu oyunda dram, komedi, dans, trajedi hepsi vardı. Ve ben demiştim ki, “Aslında Hepimiz Deliyiz”, “Lüküs Hayat” oyunu gibi 25 yıl sahnelerde yerini alacaktır.

 

11 Ekim 2011 Salı günü KUŞ-TAD Tiyatro Topluluğu sezonu 7. gösterim “Aslında Hepimiz Deliyiz” adlı oyunla açtı.

 

Çeşme Turizm ve Otelcilik Yüksek Okulu Düşünce ve Araştırma Kulübü’nün, Çeşme Belediyesi, Alaçatı Belediyesi, Türkiye Tiyatrolar Birliği, Çeşme Turizm ve Otelciler Birliği ile ortaklaşarak gerçekleştirdiği 2. Çeşme Tiyatro Festivali başlıyor. Bu yıl ikincisi düzenlenecek festival perdelerini 17 Ekim’de açıyor.

Geçtiğimiz yıl “sanat hayattır” diyen festival, bu yıl da kadınlara şiddete hayır diyor. Kadının toplumda ki sorunlarını müzikli bir anlatı halinde dile getiren,

 

 “Aslında Hepimiz Deliyiz” adlı oyun:

 

20 Ekim 2011 günü Çeşme Tiyatro Festivali’nde,

 

Tiyatro severlerin yoğun talebi üzerine:

17 Kasım 2011 günü Kuşadası’nda,

 

İzmir Konak Belediyesi’nin daveti üzerine ikinci kez

25 Kasım 2011 günü İzmir Güzel yalı Sahnesi’nde gösterimdedir.

 

Sibel Atmaca

V

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir