Milli Reasürans ta Parlayan Yıldızlar: Oğulcan Yılmaz


http://www.issanat.com.tr/tr/etkinlik/

MİLLÎ REASÜRANS’TA PARLAYAN YILDIZLAR
OĞULCAN YILMAZ
24 Mart 2015 20:00
 
OĞULCAN YILMAZ bas-bariton
Piyanist:  FÜGEN YİĞİTGİL
Program:
W. A. Mozart Madamina, il catalogo e questo (Don Giovanni – Leporello)
G. Rossini Miei rampolli femminini (La Cenerentola – Don Magnifico) 
V. Bellini Vi ravviso (La Sonnambula – Count Rodolfo)
G. Rossini Le femmine d'Italia (L'italiana in Algeri – Haly)
R. Schumann Die Beiden Grenadiere
L. van Beethoven Der Kuss
D. Cimarosa Udite, tutti udite! (il matrimonio segreto – Geronimo)
W. A. Mozart La vendetta (Le Nozze di Figaro – Bartolo)
R. Wagner O du mein holder Abendstern (Tannhäuser – Wolfram)
R. Schubert Der Leiermann
P. I. Tchaikovsky ???, ?????? ???, ??? ???? (Nyet tolko, tot kto znal )
W. A. Mozart Aprite un po'quegli occhi (Le Nozze di Figaro – Figaro)
A. A. Saygun Bozlak
İlhan Baran Köroğlu

Oğulcan Yılmaz

Bu ay Parlayan Yıldızlar serisinde güçlü sesiyle kısa sürede uluslararası başarı kazanan genç bir bas-bariton sahne alıyor. 2010 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Opera Bölümü’nü kazanan Oğulcan Yılmaz, 2014’ün Şubat ayında, henüz lisans 2. sınıf öğrencisiyken katıldığı 7.Ulusal İzmir Genç Solistler Yarışması’nın üniversite kategorisinde birinci oldu. Haziran 2014’te Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Akademik Orkestrasıyla, Ankara Devlet Opera ve Balesi Operet sahnesinde Mozart’ın Figaro’nun Düğünü operasında ‘’Figaro’’ rolünü başarıyla sahneleyen genç sanatçı, aynı yılın temmuz ayında ise BBC tarafından düzenlenen ve uluslararası çapta bilinen ‘’BBC Cardiff Singer of the World’’ yarışmasına katıldı. Dünyanın birçok farklı ülkesinde yapılan yarı finaller için, BBC tarafından kasım ayında Viyana’ya davet edilen ve yarı finalist olarak tamamladığı yarışmada jüri tarafından çok değerli övgüler ve eleştiriler alan Oğulcan Yılmaz eğitimini lisans 3. sınıf öğrencisi olarak Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı’nda sürdürüyor. Yılmaz gecede Mozart ve Rossini’den, Schubert, Çaykovsky ve İlhan Baran’a uzanan geniş bir repertuvar sunacak.

 
Parlayan Yıldızlar Meriç Soylu Ödülü
İstanbul’un kültür ve sanat hayatına 14 yıldır yön veren İş Sanat, ülkemizin gururu genç sanatçılarımızı müzikseverlerle buluşturmaya devam ediyor. Gelecek vaat eden sıra dışı yeteneklere ışık tutan Parlayan Yıldızlar serisi, genç yıldızların sahne deneyimini artırarak onları ait oldukları dünya sahnelerine kazandırmayı amaçlıyor. Parlayan Yıldızlar serisinde geçtiğimiz sezon ilk kez verilen “Meriç Soylu Ödülü” bu yıl da sezonun en parlak yıldızıyla buluşacak. Parlayan Yıldızlar’ı Soylu ailesiyle bir araya getirme görevini ise İş Sanat üstleniyor. Kültür sanat dünyasında sevgi ve saygıyla anılan Meriç Soylu, 2006 yılında başladığı İş Sanat Yönetmenliği görevini vefat edene kadar başarıyla sürdürmüş, vizyonu ve müzik tutkusuyla her sezon İş Sanat sahnesinde birçok önemli konsere ve yenilikçi projeye imza atmıştı. 
 
 
Millî Reasürans Konser Salonu
Maçka Caddesi No: 35 Şişli – İstanbul
 
Rezervasyon İş Sanat’ın issanat@isbank.com.tr e-posta adresinden ya da (212) 316 10 83 numaralı telefonundan yapılabilir.
Yerler numarasızdır ve salon kapasitesiyle sınırlıdır.

Fügen Yiğitgil/ piyanist
Fügen Yiğitgil müzik öğrenimine İzmir Devlet Konservatuvarında başladı. Daha sonra Ankara Devlet Konservatuvarının Piyano Yüksek Bölümünü Mithat Fenmen'in öğrencisi olarak bitirdi. 1980 yılında Ankara Devlet Opera ve Balesine Korrepetitör olarak girdi. İtalya'da Siena Chigiana Müzik Akademisinin kurslarına katıldı. Daha sonra New York'taki Mannes Kolejinde bir yıl eğitim gördü.
 
Slovenya, Slovakya, Macaristan, Romanya, Hırvatistan, Danimarka, Hollanda, Avusturya, Bulgaristan, Bosna-Hersek, Amerika, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Mısır, Moldova, Azerbaycan, Gürcistan, Pakistan, Umman'da ve yurtiçinde birçok yerli ve yabancı sanatçıyla konserler verdi. Radyo ve televizyon kayıtları yaptı.
 
Uzun yıllar Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı ve daha sonra da Başkent Üniversitesi Opera ve Şan Bölümlerinde öğretim üyesi olarak çalıştı. Sanatçı halen İstanbul Devlet Opera ve Balesinde Korrepetitör olarak aynı zamanda Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğünde de Başkorrepetitör olarak görevini sürdürmektedir.
 

Sayfa düzeni: Tenise Yalçın evetbenim

tenise.yalcin@gmail.com 

Bilgi: İş Sanat
Haber İçerik:  http://www.issanat.com.tr/tr/etkinlik/konser/20150324/ogulcan-yilmaz/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir